پایگاه خبری، تحلیلی تلنگر

همه چیز در خصوص جشنواره مد فجر 97

همه چیز در خصوص جشنواره مد فجر 97

موزه مد و لباس از برنامه‌های جدی ما به حساب می‌آید. این حوزه علاقه‌مندان بسیاری دارد و از جمله مطالبات عمومی مد و لباس کشور نیز است. اما بیش از هر چیز نیاز به یک فضای مناسب و در خور شان دارد که با وجود تلاش‌های بسیار زیادی که داشتیم هنوز نتوانستیم آن را تامین کنیم
۳ روز پیش
شیروان پس از انقلاب فعالیت چشم گیری در حوزه فرهنگ داشته است

شیروان پس از انقلاب فعالیت چشم گیری در حوزه فرهنگ داشته است

در چهل سال انقلاب، 217 جلد کتاب توسط نویسندگان اشیروان به چاپ رسیده است در حالیکه پیش از انقلاب کتابی در این شهرستان به چاپ نرسیده بود.
۹ روز پیش
صفحه ویژه

با مشکلات به رنگ زندگی برخورد می‌کنم

نقاشی‌هایی که برخی از آن‌ها علاوه بر خانه خودش به موزه‌ها و نمایشگاه‌های زیادی راه یافته است، آرش در این سال‌ها در زندگی اش فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده، اما کمتر زبان به گلایه گشوده
۰۹:۳۹ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷
ببینید، بشنوید
تمام حواشی اولین روز جشنواره فجر

تمام حواشی اولین روز جشنواره فجر

اعتراض پولاد کیمیایی به تغییر سانس نمایش فیلم «معکوس»، بلاتکلیفی نمایش فیلم «متری شیش و نیم» و انصراف فیلم «خون خدا» از رقابت در بخش سیمرغ، مهم‌ترین اخبار روز اول جشنواره فجر بودند.
سینما بعد از انقلاب کارگردان محور شد

سینما بعد از انقلاب کارگردان محور شد

ماهیت انقلاب اسلامی اندیشه محور بود و از همین رو سینمای ایران هم به سمتی سوق پیدا کرد که فکر‌ها و دغدغه‌های انسانی بحث اول سینمای ایران بشود و دیگر جریان فکری خاص بر سینمای ایران سیطره نداشته باشد.
همه جدال‌ها بر سر کودک همسری

همه جدال‌ها بر سر کودک همسری

تفسیر فقهی آیه از مکانی به مکانی و از زمانی به زمانِ دیگر فرق می کند. فی المثل فقیهِ شیعیِ قرنِ نهم فاضلِ مقداد ( صاحب کتاب کنز العرفان فی فقه القرآن) آیه را یک جور تفسیر کرده، و صاحب محترم تفسیرالمیزان (مرحوم علّامه طباطبایی ) جور دیگر. مرحوم علّامه به صراحت، مطلق حجاب را بر آنان واجب ندانسته (جلد 15/صفحه 164) و تنها تبرّج یا همان "اگزوتیک" بودن را نهی کرده
سوگند به فرشتگان در صف

سوگند به فرشتگان در صف

خواننده در این رمان قرار است با ماجرای یک حرکت افراطی و کشتار گروهی از جوانان از سوی فاندامنتال‌های یک کشور اروپایی روبه‌رو شود و آن را بخواند. نویسنده برای روایت رمانش از دو راوی استفاده کرده؛ یک راوی اول شخص است
جشن یا جشنواره؟

جشن یا جشنواره؟

عده ای جشنواره فیلم فجر را به مثابه جشنی ملی می دانند و برخی آنرا جشنواره ای برگرفته از قواعد و اصول جشنواره ای حرفه ای قلمداد می کنند و در نهایت این سلیقه های مدیریتی است که سرنوشت این رویداد سینمایی را رقم می زند.
ناظران می گویند
فرصتی برای نویسندگان جوان

فرصتی برای نویسندگان جوان

«خیلی‌ها دوست دارند کیمیای سعادت، اکسیر شادمانی یا به قول امروزی‌ها راز موفقیت را پیدا کنند و در دانشگاه، عشق، ازدواج، طلاق، سفر، مهاجرت، جدایی، تنهایی و...اما شاید کمتر کسی خیلی زود به جواب برسد.
۲۳ روز پیش
خدا را به کدام نام بخوانیم تا دعایمان مستجاب شود؟

خدا را به کدام نام بخوانیم تا دعایمان مستجاب شود؟

اسم اعظم، اسمى معین نیست بلکه هر اسمى را که بنده در حال استغراق در معرفت الهى و انقطاع فکر و عقل از غیر او بر زبان آورد، همان اسم اعظم است. اما برخى دیگر، آن را اسمى معین دانسته اند که میان آنان دو قول وجود دارد: اسم اعظم به هیچ وجه نزد آفریدگان معلوم نیست.
۲۳ روز پیش
از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
شبکه های اجتماعی
عکس
نسلی نو از سری 7

نسلی نو از سری 7

پیش از این در برخی مقاطع، بی ام و سری ۷ زیر سایه مدل S. کلاس مرسدس قرار می‌گرفت، اما بی ام و ۷۳۰ ال آی آمده تا گذشته را جبران کند. این سدان فوق لوکس چه در صندلی جلو و پشت فرمان و چه در صندلی‌های عقب، مجلل و زیبا ظاهر شده است.