تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 16
کد خبر: ۱۰۰۱۸
یک عضو ارشد رهبری جنبش انصارالله یمن اعلام کرد حمله اخیر پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در عمق خاک این کشور، هیچ ارتباطی به تنش رو به فزونی آمریکا و ایران در منطقه ندارد.

به گزارش تلنگر؛ " محمد علی الحوثی" رییس کمیته عالی انقلاب یمن و از رهبران جنبش انصارالله یمن در گفتگو با بی بی سی، ضمن اعلام اینکه حمله سه شنبه گذشته این گروه به تاسیسات نفتی سعودی ارتباطی با ایران نداشته است، تاکید کرد که این گروه بیش از 4 سال است که علیه تجاوز نظامی ائتلاف به رهبری سعودی به یمن می‌جنگد و جنگ این جنبش علیه متجاوزان سعودی و اماراتی به نیابت از ایران نیست.

این فرمانده نظامی انصارالله گفت: "حمله با پهپادهایی صورت گرفت که ساخت خود ماست و مگر از محاصره ائتلاف تحت رهبری سعودی یک تکه نان هم می‌تواند به یمن منتقل شود که موشک‌ها و پهپادهای ایرانی بیاید!"

او گفت:" ایران هیچ نقشی در تصمیم گیری برای حمله ما به تاسیسات نفتی سعودی نداشته است. ما عوامل ایران نیستیم، تنها خواسته ما این است که جلوی خشونت‌ها و تجاوز ائتلاف سعودی گرفته شود. اگر به تهاجمات و محاصره ما پایان داده شود ما هم در مقابل حملات راکتی را متوقف می‌کنیم، ما خود در این باره تصمیم می‌گیریم، نه ایران."

اظهارات این فرمانده نظامی انصارالله در استقلال این گروه از ایران در حالی است که مقامات سعودی و ایالات متحده آمریکا پس از حمله اخیر پهپادی انصارالله به تاسیسات نفتی سعودی انگشت اتهام رابه سمت ایران گرفته و مدعی‌اند این حمله به نیابت از ایران انجام شده است.

انصارالله یمن پس از حمله 2 روز پیش به تاسیسات نفتی سعودی در عمق خاک عربستان تهدید کرده است در صورت ادامه حملات و تجاوزهای ائتلاف سعودی- اماراتی به خاک یمن، حملات بیشتری با این شیوه به مراکز مهم و حساس عربستان سعودی و امارات متحده عربی به انجام خواهد رسانید.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی