تاریخ انتشار: ۰۸:۳۱ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 06
کد خبر: ۱۰۱۷۱
سرمربی تیم ملی والیبال نشسته گفت: بررسی یک دهه تحول این رشته در قاره آسیا نشان می‌دهد که تمامی تیم‌ها پیشرفت زیادی داشتند و برخی از مربیان ایرانی به استخدام تیم‌های خارجی درآمدند.

به گزارش تلنگر؛ «بهمن تاروردی زاده» پیش از اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند اظهار داشت: اینکه برخی از بیرون تصور می کنند که قهرمانی ایران در تورنمنت های مختلف راحت است به نظرم بیشتر از آنکه واقعیت داشته باشد بار روانی را به تیم تحمیل خواهد کرد. تیم های آسیایی در یک دهه اخیر پیشرفت زیادی داشتند و برخی از این تیم ها هم اکنون از مربیان ایرانی استفاده خواهند کرد.

وی با بیان اینکه تیم از یازدهم خرداد در اردو بوده است گفت: سه مرحله اردو برای بازیکنان تیم ملی والیبال نشسته در نظر گرفته شد که اردوی آخر آن متصل به اعزام ملی پوشان است اردویی که امروز چهارشنبه خاتمه پیدا کرد و تیم فردا شانزدهم عازم تایلند می شود.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در ادامه تاکید کرد: در اردوهای کنونی از ترکیب بازیکنان جوان و با تجربه استفاده کردیم. در این اردو حضور جوانان پررنگ بود و برخی از آنان برای نخستین بار راهی مسابقات بین المللی می شوند. در رقابت های قهرمانی آسیا نیز از این بازیکنان استفاده خواهیم کرد تا آنان تجربه لازم برای لیگ جهانی، قهرمانی جهان و پارالمپیک کسب کنند.

تاروردی زاده تصریح کرد: نخستین تیمی که توانست سهمیه رقابت های پارالمپیک را کسب کرد ایران بود و این موجب شد تا با آسودگی خاطر برنامه های تیم را در طول پانزده ماه آینده دنبال کنیم. ما پس از رقابت های قهرمانی آسیا، باید در یک تورنمنت دیگر شرکت کنیم و در آبان ماه نیز رقابت های لیگ جهانی در شهر مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

وی در زمینه مهمترین حریفان ایران در قاره آسیا گفت: ایران همچنان قدرت اول آسیا است اما پیشرفت تیم ها در چند سال گذشته موجب شده تا نتایج دیگر یکطرفه نباشد و هر توپی برای ایران به امتیاز ختم نمی شود بلکه در برخی رقابت ها رالی هایی شکل می گیرد که چه چند بار بین دو تیم در جریان است. البته چین در این دوره از رقابت ها قوی ترین حریفان ایران به شمار می رود.

تیم ملی والیبال نشسته ایران یکی از پرافتخار ترین تیم های ورزشی است که در سه دهه گذشته افتخارات فراوانی در رقابت های مختلف مانند قهرمانی جهان، قهرمانی آسیا و بازی های پارالمپیک کسب کرده است. افتخاراتی که این تیم را به یکی از باثبات ترین تیم های ورزشی جهان تبدیل کرده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی