تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 08
کد خبر: ۱۰۱۷۸
با توجه به خصلت نوع دوستی و کمک به هم نوع در مردم شریف شهرستان، مهریز مي‌تواند الگوی فقر‌زدایی در استان و حتي کشور شود، البته این مهم در قالب کار تیمی و همکاری گروهی ادارات حمایتی و اجتماعی و گروه‌ها و موسساتخیریه امکان‌پذیر است.

به گزارش تلنگر؛ «علیرضا علیزاده» در نشست با مسئولان شهرستان در اين باره اظهار كرد: در سال گذشته، 93 طرح معلولان و گروه‌های هدف جهت اشتغال در دو گروه مشاغل خرد و خانگی به بانک‌های شهرستان معرفی و 100 درصد تسهیلات طرح‌های مذكور، جذب شد.

وي در ادامه علاوه بر اشتغال ایجاد شده از طریق پرداخت تسهیلات بانکی، به مشوق‌های کارفرمایی نظیر پرداخت حق بیمه کارفرمايی، جبران عدم کارائی و موارد مشابه اشاره و خواستار تعامل بیشتر کارفرمایان برای اشتغال گروه‌های هدف بهزیستی شد.

حجت الاسلام «عبدالرضا محی الدینی» امام جمعه مهریز نيز در اين نشست با اعلام آمادگی جهت همکاری و کمک به گروه‌های هدف بهزیستی و نیازمندان از اداره بهزیستی شهرستان به عنوان دستگاه موفق در برقراريارتباط مطلوب با ارباب رجوع و همچنین خیرین شهرستان ياد كرد.

وي گفت: با توجه به خصلت نوع دوستی و کمک به هم نوع در مردم شریف شهرستان، مهریز مي‌تواند الگوی فقر‌زدایی در استان و حتي کشور شود، البته این مهم در قالب کار تیمی و همکاری گروهی ادارات حمایتی و اجتماعی و گروه‌ها و موسساتخیریه امکان‌پذیر است.

«محمد جواد برزگر» معاون فرماندار مهریز هم با تشکر از فعالیت‌های مطلوب بهزیستی در حوزه‌های مختلف نظیر موسسات غیر دولتی، استفاده از بخش غیر دولتی و توان خیرین را جهت بازتوانی معلولان و خانواده‌های نیازمند متذکر شد.

وي خواستار توجه ویژه به مشاوره شغلی تخصصی در پرداخت تسهیلات اشتغال شد تا هم اعتبارات بخش اشتغال در محل تعيين شده هزینه گردد و هم باعث ایجاد بدهی مضاعف پس از هزینه کردن تسهیلات توسط معلولان نشود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی