تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 20
کد خبر: ۱۰۲۵۸
اطلاعات آماری نشان می‌دهد که استرالیایی‌ها بیش از هر کشور دیگری به خاطر قمار, پول خود را از دست می‌دهند.

وقتی درباره قمار سخن گفته می‌شود همه به یاد آمریکا و لاس‌وگاس می‌افتند, بااین‌حال آمریکایی‌ها بزرگ‌ترین ملت قمارباز جهان نیستند. در واقع این عنوان, نصیب کشورهایی می‌شود که کمتر کسی فکرش را می‌کند. با گسترش نیوز همراه باشید.

مبنای این رتبه‌بندی, مقدار پولی است که جمعیت بزرگ‌سال 200 کشور هرسال در قمار کردن از دست می‌دهند. در این مطالعه همه انواع قمار از ورق گرفته تا بازی با دستگاه‌های شرط‌بندی, پیش‌بینی اسب و ... دیگر در نظر گرفته شده است.

بزرگ‌ترین قماربازان جهان

قمار به حدی در استرالیا شایع شده که بانک مرکزی این کشور مجبور شد نرخ سود را افزایش دهد. در استرالیا شرط بستن اینترنتی روی مسابقات ورزشی, قانونی است. بیش از نصف ماشین‌های شرط‌بندی در ایالت نیو ساوت ولز واقع شده است. طبق آمار دولت این کشور هر بزرگسال استرالیایی سالانه چیزی حدود 1128 دلار را در قمار از دست می‌دهد. این کشور در فاصله سال‌های 2006 تا 2010, رفتن 935 قمارباز به قمارخانه‌ها ممنوع کرده است.

سنگاپور

اولین قمارخانه سنگاپور در سال 2010 تاسیس شد اما اکنون یکی از بزرگ‌ترین قماربازان جهان است. افتتاح قمارخانه نگرانی‌های بسیاری را در این کشور ایجاد کرد. دولت این کشور برای محلی‌های این کشور 81 دلار ورودی در نظر گرفته است تا آنها را از ورود به قمارخانه منع کند. از طرف دیگر طبق قانون, خانواده‌ها می‌توانند جلوی ورود اعضای خود به این مراکز را بگیرند. البته هیچ‌یک از این اقدامات نتوانسته تب قمار سنگاپوری‌ها را کم کند. هر بزرگسال سنگاپوری سالانه به‌طور میانگین 1174 دلار را در قمار از دست می‌دهد.

ایرلند

دولت این کشور از سال 1956 صنعت قمار را کاملا به حال خود رها کرده است. البته طبق قانون ایرلند فقط کلوپ‌های پروانه دار می‌توانند خدمات قمار را ارائه کنند. مردم هنگام بازی با دستگاه‌های شرط‌بندی نمی‌توانند بیشتر از 6 پنس شرط‌بندی کنند و جوایز هم نباید بیشتر از 10 شیلینگ باشد. البته این قانون اجرا نمی‌شود چون از سال 1999 مردم از پوند ایرلند استفاده نمی‌کنند. باخت بسیار زیاد ایرلندهای (588 دلار در سال) باعث شده که دولت به فکر وضع قوانین جدیدی بیفتد و صنعت قمار را به کنترل خود درآورد.

کانادا

بیش از 75 درصد مردم کانادا درگیر یکی از بازی‌های قمار هستند. بیشتر جمعیت قمارباز این کشور در استان ساسکاچوان زندگی می‌کنند. این استان در ازای هر قمارباز بالای 18 سال 841دلار درآمد دارد. رایج‌ترین شکل قمار در کانادا, کارت‌های بخت‌آزمایی است. شیوع بیمارگونه این نوع قمار باعث شده است که دولت کانادا جلوی انجام این بازی‌ها توسط کودکان و نوجوانان را بگیرد. هر بزرگسال کانادایی سالانه چیزی حدود 568 دلار را در قمار از دست می‌دهد.

فنلاند

طبق آمار وزارت امور اجتماعی فنلاند 41 درصد جمعیت بزرگسال فنلاند قمارباز هستند. در سال 2015 حداقل سن قمار از 15 سال به 21 سال کاهش یافت تا جلوی ورود کودکان و نوجوان به این عرصه گرفته شود. شرکت ملی لاتاری جز اموال دولت فنلاند است و توسط وزیر آموزش‌وپرورش اداره می‌شود. درآمد این شرکت صرف آموزش, فرهنگ و هنر می‌شود. بخش قمار آنلاین این شرکت بخشی از پول قماربازان وفاداری که دولت اعتیاد آنها به قمار را تائید کرده باشد و بیش از 171 دلار را در قمار از دست داده باشند را پس می‌دهد. قماربازان فنلاندی سالانه چیزی 533 دلار را در قمار از دست می‌دهند.

قماربازترین کشورهای جهان

میانگین پولی که هر بزرگسال از دست می‌دهد (دلار)

کشور

رتبه

1288

استرالیا

1

1174

سنگاپور

2

588

ایرلند

3

568

کانادا

4

533

فنلاند

5

517

ایتالیا

6

503

هنگ‌کنگ

7

448

نروژ

8

420

یونان

9

418

اسپانیا

10

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی