تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - ۰۹ تير ۱۳۹۸ - 2019 June 30
کد خبر: ۱۰۳۲۶
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن فرودگاه بین‌المللی جیزان و ابها در جنوب عربستان را با پهپادهای «قاصف K۲» هدف قرار دادند که به توقف پروازها هم منجر شد.

به گزارش تلنگر؛ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، شب گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: یگان پهپادی، عملیات پهپادی گسترده‌ای علیه فرودگاه جیزان و ابها انجام داد و سبب توقف پروازها شد.

این سخنگو تصریح کرد، در این عملیات که با پهپادهای «قاصف K2» انجام شد آشیانه هواپیماهای جنگی و اهداف نظامی دیگر هدف قرار گرفت.

وی تأکید کرد در عملیات پهپادی علیه فرودگاه جیزان و فرودگاه ابها اهداف مورد نظر دقیقا مورد اصابت قرار گرفت و منجر به توقف پروازهای این فرودگاه شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: «ما به حمله علیه تمام مواضع و تاسیسات نظامی دشمن ادامه می‌دهیم و از جمله فرودگاه‌هایی که برای اهداف نظامی به کار گرفته می‌شوند و از آنجا هواپیماهای جنگی و بالگردها برای بمباران یمن به پرواز درمی‌آیند جزو اهداف مشروع نیروهای ما هستند.»

ائتلاف متجاوز سعودی این حمله پهپادی نیروهای یمنی را تایید کرده و در عین حال طبق روال همیشگی مدعی شده است که سامانه پدافند هوایی عربستان پهپاد مهاجم به فرودگاه جیزان را رهگیری و ساقط کرد.

هفته گذشته روزنامه «وال‌استریت ژورنال» در گزارشی نوشت حملات موشکی و پهپادی انصارالله یمن نقاط ضعف سامانه‌های دفاع هوایی عربستان سعودی را، که متکی به سامانه «پاتریوت» آمریکا است و از سومین بودجه بزرگ نظامی جهان برخوردار است، فاش کرد.

این روزنامه به نقل از یک مسئول عربستانی، که نامش فاش نشده است، نوشت حوادث اخیر نشان داد که این کشور از نظر سامانه دفاع موشکی در معرض تهدید قرار دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی