تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۱۶ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 07
کد خبر: ۱۰۴۰۰
کادر فنی تیم ملی مصر پس از حذف غیرمنتظره از جام ملت‌‌های آفریقا اخراج شد و رئیس فدراسیون فوتبال این کشور نیز استعفا کرد.

به گزارش تلنگر؛ در پی حذف تیم ملی مصر از جام ملت‌‌‌های آفریقا پس از باخت یک بر صفر شب گذشته (شنبه) میزبان رقابت‌ها مقابل آفریقای جنوبی، فدراسیون فوتبال این کشور واکنشی سریع نشان داد.

هانی ابوردا، رئیس فدراسیون فوتبال مصر پس از حذف میزبان رقابت‌ها در مرحله یک هشتم نهایی، خاویر آگیره سرمربی تیم ملی این کشور و تمامی دستیاران او را اخراج کرد و خودش هم در مقابل تقاضاهای فراوانی که برای استعفایش صورت گرفته بود تسلیم شد و صندلی ریاست نهاد حاکم بر فوتبال مصر را ترک کرد.

ابوردا پیش از اعلام استعفایش تصمیم گرفت سرمربی مکزیکی تیم را که تا جام جهانی 2022 قطر قرارداد داشت اخراج کند و به دنبال آن با انتشار یک بیانیه در سایت فدراسیون فوتبال مصر استعفایش را اعلام کرد و علاوه بر از دیگر اعضای هئیت رئیسه فدراسیون فوتبال مصر هم خواست که استعفا کنند.  

او گفت: ما خود را از نظر اخلاقی ملزم به اتخاذ این تصمیم می‌دانیم اگرچه فدراسیون فوتبال مصر با تمام توان از تیم ملی حمایت مادی و معنوی انجام داد. کادر فنی و مدیریتی تیم ملی و فدراسیون مسئول این ناکامی هستند اگرچه آنها به وظایف خود عمل کردند. من از سمت خود استعفا می‌کنم اگرچه به عنوان رئیس کمیته برگزار کننده جام ملت‌های آفریقا باید تا پایان این رقابت‌ها به کار خود ادامه دهم چرا که موفقیت در برگزاری این رقابت‌ها و سربلندی کشور برای میزبان از این رویداد، از ابتدا هدف همه ما بود.

پس از ابوردا، هازم امام و صیف ظاهر، دو تن از اعضای مجمع فدراسیون، احمد مجاهد، مدیراجرایی فدراسیون و ایسام عبدل فتاح مدیر کمیته داور نیز استعفای خود را اعلام کردند.

خاویر آگیره ماه آگوست سال 2018 هدایت تیم ملی مصر را برعهده گرفت و حالا کمتر از یک سال از زمان انتصابش باید این تیم را ترک کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی