تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - ۱۹ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 10
کد خبر: ۱۰۴۴۰
مجموع درآمدهای حاصل از مشارکت مردم خیر استان قزوین در سال ۹۷، ۶۲۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال بوده که در قالب طرح های مختلف به نیازمندان مساعدت شده است.

به گزارش تلنگر؛ قائم مقام کمیته امداد استان قزوین روز چهارشنبه با اشاره به مجموع فعالیت های انجام شده در سال ۹۷ بیان کرد: از این مبلغ، بیش از ۹۱ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال معادل ۱۵ درصد از مجموع کمک های مردمی در سرفصل اکرام ایتام بوده، به این معنی که نخستین و بالاترین میزان کمک های مستمر مردم استان قزوین در بحث اکرام ایتام است.

امیر محبی اضافه کرد: بعد از طرح اکرام ایتام، بالاترین میزان مشارکت مستمر مردم استان قزوین با بیش از ۶۳ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال در سرفصل صدقات بوده است.

وی افزود: همچنین مردم نیکوکار استان قزوین در سال ۹۷، علاوه بر مساعدت ۴۳ میلیارد و ۵۴ میلیون ریالی به فرزندان محسنین، در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی از قبیل جشن های عاطفه ها و نیکوکاری، ماه محرم، ماه مبارک رمضان و اعیاد سعید قربان و فطر و … هموطنان نیازمند خود را فراموش نکرده و مشارکت بسیار چشمگیری نیز در این مناسبت ها داشتند.

محبی اعلام کرد: هم استانی های خیر در جشن نیکوکاری بیش از ۶۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، در بحث اطعام و افطاری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و در قالب طرح احسان حسینی بیش از ۴۲ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال به نیازمندان مساعدت کرده اند.

وی تصریح کرد: در این مدت بیش از ۶ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال برای کمک به تأمین جهیزیه نیازمندان (طرح کوثر)، بیش از پنج میلیارد و ۵۰ میلیون ریال برای کمک به درمان نیازمندان (طرح شفا)، بیش از چهار میلیارد و ۸۵۰ برای تهیه پوشاک، بیش از یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال برای تهیه لوازم ضروری زندگی و بیش از یک میلیارد و ۸۳۰ در قالب طرح همیان مولا به مددجویان تحت حمایت مساعدت شده است.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: مردم نیکوکار استان بیش از ۹۰ میلیون ریال در قالب طرح تخت و تاج و گل کمک کرده اند که در این طرح نیکوکاران برای اهدای گل در مراسم ترحیم، مبلغ مورد نظر را به نیت متوفی به نیازمندان اهدا کرده و به جای آن از گل های آماده استفاده می کنند.

وی گفت: مردم نیکوکار استان در سال ۹۷ در سایر زمینه ها نیز با کمیته امداد همکاری داشته اند، به طوری که بیش از ۵۳۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان، بیش از ۱۹۰ میلیون ریال برای جهیزیه، بیش از ۱۵۰ میلیون ریال برای اجاره و ودیعه مسکن نیازمندان، بیش از ۱۰۰ میلیون ریال برای امور آموزشی، بیش از ۶۸۰ میلیون ریال برای تحصیل دانش آموزان نیازمند، بیش از ۲۰۰ میلیون ریال برای اشتغال نیازمندان و … مساعدت شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی