تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 11
کد خبر: ۱۰۶۹۱
هیچ کس انکار نمی کند که پرورش شخصیت فرزندان ، نیاز به وقت و تلاش زیادی دارد. در حالی که رشد فرزند به طور طبیعی انجام می شود ، اما والدین خوب بودن بسیار پیچیده تر است. اگر می خواهید بدانید که چگونه کودک خوب تربیت کنید ، این مراحل را دنبال کنید.

به گزارش تلنگر؛ این کار در دنیایی با این خواسته های رقابتی بسیار دشوار است. اما والدین خوب با برنامه ریزی درست زمان خود را هم برای کودک و هم برای روابط زناشویی خود اختصاص می دهند. آنها شخصیت اصلی فرزند خود را در اولویت های مهم خود قرار می دهند. هنگامی که والدین می شوید ، باید یاد بگیرید که اولویت های فرزندان خود را هم در لابلای اولویت های خود قرار دهید.البته ، این به این معنا نمی باشد که از خود کاملاً غافل شوید ، مخصوصا بعد از به دنیا آمدن فرزند مراقب رابطه خود با همسرتان باشید و نگذارید به این باور برسد که نادیده گرفته می شود بلکه بخاطر داشته باشید که کودک سالم در آغوش پدر و مادر سالم پرورش می باید.

وقتی برنامه ریزی روزانه خود را انجام می دهید ، نیازهای فرزندتان باید مورد توجه شما باشد. سعی کنید هنگام گذراندن وقت با فرزندان خود از دنیای دیجیتال جدا شوید و تمرکز خود را بر روی فرزندتان بگذارید.

فواید کتاب خواندن برای کودکان

هر روز برای کودک خود زمان کتاب خواندن بگذارید ،به طور معمول ، هر روز حداقل نیم ساعت تا یک ساعت برای کودک خود وقت بگذارید و کتاب های کودک برایش بخوانید و تصویر ها و کلمات را نشان دهید. کودک شما نه تنها عشق به کلمات را پیدا می کند ، بلکه فرزند شما هم از لحاظ تحصیلی و هم از نظر رفتاری شانس بهتری خواهد داشت.

هنگامی که کودک شما شروع به آموختن خواندن یا نوشتن کرد ، به فرزندتان اجازه دهید مسئولیت خود را بر عهده گیرد. اشتباهاتش را هر دو ثانیه یکبار اصلاح نکنید ، اینگونه کودک شما دلسرد شود.

با هم شام بخورید

در کنار افراد خانواده شام ​​بخورید. یکی از خطرناک ترین روندهای خانواده مدرن ، از بین رفتن جمع خانواده دور سفره است. میز شام نه تنها مکانی برای تأمین  نیازها و تعامل خانوادگیست بلکه مکانی برای آموزش و انتقال ارزشهای ما است. رفتارها و قواعد کاملاً ظریف از طریق کودک در دور سفره جذب می شوند. کودک خود را درگیر غذا کنید.

در انتخاب شام از او نظر بگیرید و در چیدن سفره یا انجام کارهای کوچک مربوط به وعده غذایی ، از او کمک بگیرید ، اینگونه شام بیشتر سرگرم کننده خواهد بود. همه خانواده را در برنامه ریزی منوی خانواده قرار دهید.مکالمه شام ​​را باز و سبک نگه دارید. به فرزند خود درجه سوم ندهید.اگر روز سختی داشتید باز هم این مکالمه را ادامه دهید ، انجام این کار به شما کمک می کند، اطلاعات دقیق تری از فرزند خود دریافت کنید و کودک از تجربیات شما استفاده کند و فرصت صحبت در جمع پیدا کند در این حالت به رشد اجتماعی کودک خود کمک کرده اید.

بهترین ساعت خواب برای کودکان

یک روال دقیق خواب را تنظیم کنید. باید روال خواب را تنظیم کنید که فرزند شما بتواند از آن پیروی کند و خود را با آن هماهنگ کند. مطالعات نشان می دهد که توانایی های شناختی کودکان می توانند بعد از تنها یک ساعت از دست رفتن خواب ، کاهش پیدا کند. بهترین ساعت خواب حدودا بین 8.30 تا 9 می باشد.

تلویزیون ، موسیقی یا هرگونه لوازم الکترونیکی را خاموش کنید و یا با فرزندتان به آرامی در رختخواب صحبت کنید .

درست قبل از خواب تنقلات قندی به کودک خود ندهید که انرژی کودک را بیشتر کرده و فرایند خوابیدن سخت تر خواهد بود.

کشف مهارت های کودک

کودک خود را تشویق کنید در هفته مهارت های خود را دنبال کند . اگرچه لازم نیست هر هفته ده فعالیت مختلف برای فرزند خود بتراشید، باید حداقل یک یا دو فعالیتی را که کودک شما دوست دارد انجام دهد پیدا کرده و آنها را در برنامه هفتگی فرزند خود بگنجانید. این می تواند از فوتبال تا کلاس هنری باشد ، واقعاً مهم نیست چه فعالیتی انتخاب میکند ، مادامی که فرزند شما استعداد یا عشق به چیزی را نشان دهد. به فرزند خود بگویید چه کار بزرگی انجام می دهد و او را به ادامه کار تشویق کنید.قرار دادن فرزندتان در کلاس های مختلف نیز به او کمک می کند تا با سایر کودکان معاشرت کند.

بازی کردن با کودک

هر روز وقت کافی برای کودک خود اختصاص دهید.. "زمان بازی" به این معنی است که به کودک خود اجازه می دهید در اتاق یا محل بازی خود بنشیند و در حالی که به او کمک می کنید تا امکانات بازی خود را کشف کند ، به طور فعال با اسباب بازی هایش درگیر شود. اگرچه ممکن است خسته باشید ، مهم است که به فرزندتان مزایای بازی با اسباب بازی های خود را نشان دهید تا او محرک مورد نیاز خود را بدست آورد و بنابراین او یاد می گیرد به تنهایی با آنها بازی کند.     فرقی نمی کند 80 میلیون اسباب بازی برای بازی با فرزند خود داشته باشید. این کیفیت است به او کمک میکند ، نه تعداد اسباب بازی هایش. و ممکن است متوجه شوید که اسباب بازی مورد علاقه فرزند شما در ماه یک رول کاغذ توالت خالی است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی