تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 03
کد خبر: ۱۰۷۶۲
شهردار ابرکوه گفت: کتاب شهر یار به بیان خدمات شهرداری ابرکوه در طول 8 سال دفاع مقدس می‌پردازد که توسط رحیم میرعظیم به رشته تحریر درآمده است.

به گزارش تلنگر؛ کتاب شهر یار که به قلم رحیم میرعظیم نوشته شده به بیان نقش شهرداری و شهرداران ابرکوه در دوره دفاع مقدس می‌پردازد که در قالب خاطراتی از ایثارگری‌های کارکنان این مجموعه تدوین شده است.

رسولی تصریح کرد: علی‌رغم تصور همگان که شهرداری را یک ارگان خدماتی می‌دانند، این مجموعه نهادی است که نقش بسزایی در امور فرهنگی و اجتماعی ایفا می‌کند. لذا با توجه به اینکه تاکنون تحقیق جامع و دقیقی پیرامون خدمات شهرداری در دوران دفاع مقدس صورت نگرفته است، تلاش شده است در اثر مذکور حتی‌المقدور به این مهم پرداخته شود.

وی خاطرنشان کرد: کارکنان شهرداری ابرکوه در سال‌های دفاع مقدس تمامی تلاش خود را به کار می‌گرفتند که در تمامی جبهه‌ها یاری‌رسان بوده و به هر طریق ممکن خدماتی را ارائه کنند. کتاب نامبرده نیز مختصری از ایثارگری‌های کارکنان این مجموعه در سال‌های دفاع مقدس را بیان می‌کند.

شهردار ابرکوه که گرامیداشت یاد شهدا و دفاع مقدس را وظیفه همگانی و مورد تأکید رهبری نیز برشمرد، اذعان کرد: خاطراتی از شهیدان نجف قلی رضایی‌نژاد و شکرالله زارع که فرزندان آن‌ها اکنون در شهرداری مشغول به خدمت هستند و همچنین شهید علی دارایی که پدر وی نیز از کارکنان شهرداری بوده است، بخشی از کتاب مذکور را تشکیل می‌دهد.

رسولی بخش دیگر کتاب را مختص بیان تلاش‌های عمرانی شهرداری در آن سال‌ها و همراهی مردم با این مجموعه دانست و گفت: شهرداری‌ها علاوه بر تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات فنی و خدماتی جهت پشتیبانی از جبهه، در وضعیت ملتهب جامعه، اجرای برنامه‌های اداره شهر را نیز بر عهده داشتند که با مشارکت و همدلی مردم به نحو مطلوب انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه جنگ، فی‌نفسه یکی از مقاطع حساس تاریخ برای همه ملت‌ها محسوب می‌شود، عنوان کرد: در واقع سخن راندن پیرامون دفاع مقدس، بیان ارزش‌هایی است که انسانیت و جامعه بشری امروز از آنان یاد می‌کند و آن ارزش‌ها دفاع از ملیت، وطن، ناموس، ارزش‌های معنوی و اعتقادی و در نهایت دفاع از حق و حقانیت است.

این مقام مسؤول اضافه کرد: بررسی ابعاد مختلف جنگ و دفاع مقدس علاوه بر اینکه موجب افتخار ملت ایران است؛ بلکه بسترساز درس‌آموزی از مکتب امام راحل و شهدا نیز هست که می‌توان از مدیریت جهادی و استفاده از پتانسیل و توانمندی‌های جوانان برای اداره امور به عنوان یکی از ظرفیت‌های برجسته آن یاد کرد.

رسولی در خاتمه تأکید کرد: بدون شک کتاب حاضر نمی‌تواند بازگوی تمامی تلاش‌های صورت گرفته شهرداری ابرکوه در آن دوران باشد؛ اما می‌توان آن را گامی مثبت در جهت شروع تحقیق پیرامون این مسئله تلقی کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی