تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 06
کد خبر: ۱۰۷۸۴
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد گفت: اگر نمایش کودکان در کتابخانه‌ها و بافهمیدن از آنچه که از کتاب می‌فهمند به اجرا درآید اثرگذاری بسیاری در تشویق کودکان به سمت کتاب‌خوانی دارد.

به گزارش تلنگر؛ سید حسین پیغمبری با بیان اینکه شب گذشته نخستین نشست اعضای انجمن هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد با حضور اعضای نوجوان دختر و پسر فعال و علاقه‌مند به هنر نمایش و هم‌چنین فعالین تئاتر کودک و نوجوان یزد برگزار  گفت: فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، کتاب محور است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد خاطرنشان کرد: اگر تولید آثار نمایشی که در آن کتاب نیز استفاده شود بدون شک می‌تواند سوق کودکان و نوجوانان به سمت مطالعه شود.

وی با بیان اینکه تمرین کودکان و نوجوانان برای تولید یک نمایش اگر در کتابخانه و همراه با مطالعه و اجرای آن باشد می‌تواند به نوعی تمرین زندگی نیز تلقی شود عنوان کرد: آنها با حضور در کتابخانه و تمرین در محیط آن، هر آنچه که از کتاب فهمیده‌اند را اجرا می‌کنند که این کار سبب می‌شود خلاقیت و نبوغ و استعداد کودک هم شکوفا شود.

پیغمبریدر ادامه یکی از برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان یزد را رشد تئاتر در حوزه کودک و نوجوان دانست و اضافه کرد: در کانون استان نمایش‌هایی که نگاه پرورشی و آموزشی داشته باشند را می‌توانیم اجرا کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی