تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 07
کد خبر: ۱۰۷۹۹
کارشناس جرایم سایبری پلیس فتا با اشاره به آغاز فعالیت‌ سایت‌ها و صفحات مختلف درشبکه‌های اجتماعی برای ثبت نام لاتاری، نسبت به شیوه‌های کلاهبرداری با این عنوان هشدار داد.

به گزارش تلنگر؛ستوان یونس عیسی‌پره کارشناس جرائم سایبری پلیس فتا خوزستان اظهار کرد: کلاهبرداری از طریق ثبت نام لاتاری یکی از کلاهبرداری‌های فضای مجازی است که در بازه بین مهرماه تا آبان ماه به سرعت گسترش یافته و شیادان در این بازه زمانی اقدام به فریب کاربران با این عنوان می‌کنند.

وی افزود: مجرمان سایبری با تبلیغات فراوان در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با عنوان ثبت نام لاتاری، شهروندان را اغفال و ترغیب به پرداخت مبالغی می‌کنند و در ادامه با هدایت کاربران به درگاه‌های بانکی جعلی، کلیه اطلاعات بانکی آنها را اخذ و در نهایت اقدام به خالی کردن حساب بانکی آنان می‌نمایند.
 
این کارشناس پلیس فتا ادامه داد: برنده شدن در لاتاری‌ از مواردی است که به دلیل تبلیغاتی گسترده‌ای که برای آن می‌شود، ذهن شهروندان را به خود مشغول کرده و باعث می‌شود که حتی افرادی که تصمیم به ثبت نام ندارند، وسوسه شده و با تصورات واهی که به آنها تلقین شده به دنبال اینگونه موضوعات بروند. شهروندان در هنگام مواجهه با اینگونه تبلیغات، مراقب دام شیادان سایبری باشند و خود را به مخاطره نیندازند.

 
این مقام مسئول اظهار کرد: بسیاری از سازندگان و گردانندگان سایت‌هایی که این کلاهبرداری‌ها را انجام می‌دهند ساکن خارج از کشور هستند و با این شگرد از یک کشور خارجی، اقدام به سرقت و خالی کردن حساب شهروندان می‌نمایند.

این مقام انتظامی یادآور شد: در شیوه‌ای مشابه ممکن است افراد پیامکی مبنی بر قبولی در لاتاری دریافت کنند که در این مورد هم شهروندان باید بسیار هوشیار بوده و در صورت مواجه شدن با این‌گونه پیام‌ها، از ارسال اطلاعات شخصی خود در پاسخ به آنها خودداری نمایند.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی