تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 07
کد خبر: ۱۰۸۰۹
اعتراض الحدیده
اهالی الحدیده توقیف کشتی های حامل مواد سوختی و غذایی را نسل کشی علیه یمنی ها دانستند
به گزارش تلنگر؛شمار زیادی از اهالی الحدیده با برگزاری تظاهرات گسترده‌ای با عنوان ”توقیف کشتی‌های حامل سوخت و مواد غذایی نسل کشی است" به رفتار ائتلاف متجاوز که اینگونه کشتی‌ها را توقیف کرده است اعتراض کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات با تجمع مقابل دفتر سازمان ملل در الحدیده ادامه حملات متجاوزان سعودی و تهدید کشتی‌ها در بندر این شهر را محکوم کردنددر این تظاهرات بیانیه‌ای قرائت شد که در آن آمده بود: ”توقیف ظالمانه (کشتی ها) نسل کشی علیه مردم یمن و دزدی دریایی است که امنیت کشتیرانی در دریای سرخ را تهدید می‌کند. این کار به منزله مجازات دسته جمعی مردم یمن است. "
عبدالرحمان جارالله مدیر بخش بهداشت استان الحدیده گفت: ”در صورتی که فرآورده‌های نفتی به مراکز درمانی نرسد فعالیت بسیاری از بخش‌ها از جمله دیالیز بیماران کلیوی و نیز مراقبت‌های ویژه متوقف خواهد شد. "
در ادامه گزارش آمده است: بیش از ۱۸۵ بیمارستان و بیش از ۱۶۵ درمانگاه به سبب توقف خدمات رسانی خود به بیماران در نتیجه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی، درخواست کمک کرده اند. بر همین اساس چرخ زندگی بسیاری از بیماران به سبب نبود فرآورده‌های نفتی در حال توقف است. علاوه بر این بسیاری از بیماران به سبب افزایش هزینه‌های درمانی ناشی از تجاوزات به یمن، به خدمات درمانی دسترسی ندارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی