تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 12
کد خبر: ۱۰۹۰۷
محیطی با درختان راش سر به فلک کشیده ایستاده‎اید که فرشی به رنگ سرخ و زرد با تار و پود خاک و برگ زیر پای شما گستره شده و در همان حال مه غلیظ را به نظاره نشسته‎اید که با ریتم سکوت درختان در حال فتح منظره است. اینجایی که ایستاده‎اید جنگل راش سوادکوه است .

به گزارش تلنگر؛نظره زیبای این منطقه را مجموعه‌ای از درختان کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر خلق می کنند، منظره ای که همواره مورد توجه آدمی بوده و خواهد بود چون خطه سرسبز شمال ایران بویژه استان مازندران با اینگونه جلوه های تماشایی، بسیاری از گردشگران را به سوی خود می کشاند.

علاوه بر این مازندران به دلیل داشتن آب و هوای خاص نمونه های بسیاری از جنگل های بکر را در خود جای داده است. برخی از این جنگل ها به دلیل اینکه نوع خاصی از درختان را شامل می شود اهمیت ویژه ای دارند و دارای ارزش زیادی از نگاه زیباشناسی و گردشگری دارند.

اگر بخواهیم فهرستی از زیباترین جنگل های ایران و مازندران تهیه کنیم، جنگل راش سوادکوه یا به گفته ساکنین آن جنگل "مرس سی" در این فهرست جایگاهی ویژه خواهد داشت. جنگلی که با نام‌های دیگری مانند جنگل " سنگده " هم شناخته می شود و ورود به آن روح هر گردشگری را راهی دنیای بهشتی می کند.

دیدن از جنگل راش را به چند دلیل برای فصل پاییز پیشنهاد می کنیم؛ علاوه بر اینکخ جنگل راش محل رشد و نمو یکی از گونه های کمیاب درختان به نام راش است، این جنگل با طبیعت بسیار زیبای خود می تواند لحظاتی سرشار از آرامش را به بازدید کننده ارمغان بدهد.

همچنین در این جنگل آبشار زیبایی وجود دارد که جلوه ای زیبا از طبیعت را پیش روی قرار می دهد و اگر کسی از طرفداران پر و پا قرص پاییز و برگ ریزان هزار رنگش باشد، جنگل راش گزینه خوبی برای سفر خواهد بود.

علاوه بر این درختان جنگل مرس سی یا جنگل راش ، بخشی از جنگل باستانی هیرکانی هستند که عمر آن به دوره ژوراسیک و تا ۴۰ میلیون سال قبل بر می گردد. نام باستانی این منطقه هیرکانیا ( به معنای سرزمین گرگ ها) بوده و از این رو این جنگل ها را جنگل هیرکانی می نامند.Image result for ‫جنگل مازندران‬‎

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی