تاریخ انتشار: ۱۹:۳۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - 2019 November 10
کد خبر: ۱۱۴۰۱
روحانیون و طلاب یزد در بیانیه‌ای انتظار خود از سفر رئیس‌جمهور به استان یزد را اعلام کردند

به گزارش تلنگر؛ جمعی از روحانیون و طلاب استان یزد با انتشار بیانیه‌ای، انتظارات خود از سفر رئیس‌جمهور به یزد را اعلام کردند.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر روحانی

بعد از سلام و خوشامد آمد به پایگاه انقلاب، لازم می‌دانیم مطالبی را با شما در میان بگذاریم.

شما مانند سایر رؤسای جمهور در ابتدای مسئولیت به قرآن قسم یادکرده‌اید که موارد ذیل را رعایت کنید:

1- پاسداری از مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور.

2- به‌کارگیری همه استعدادها و صلاحیت‌ها درراه ایفای مسئولیت‌ها.

3- خدمت به مردم و اعتلای کشور.

4- ترویج دین و اخلاق.

5- پشتیبانی از حق و عدالت.

6- پرهیز از هرگونه خودکامگی.

7- حمایت از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته.

8- حراست از مرزها و استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور.

9- رعایت امانت در نگاه‌داری قدرتی که از جانب ملت واگذارشده است.

اکنون درخواست داریم بر اساس متن سوگندنامه، به این سؤال‌ها پاسخ دهید:

1- شما در جلسه شورای اداری استان یزد (سال 1394) دستاوردهای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را "تحقق خواست و اراده مردم با کمترین هزینه و کوتاه‌ترین مسیر " عنوان کردید اما اکنون بعد از گذشت حدود چهار سال، به خانه اول بازگشته‌ایم، خسارت محضی که از جیب ملت هزینه شده است را چه کسی و کدام جریان باید جبران کند؟

2- جنابعالی در جلسه توسعه ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان یزد گفته بودید "باید کشور و ملت‌‌مان را به‌جایگاهی ازلحاظ سطح زندگی، رفاه، رشد و توسعه برسانیم که شایسته این کشور و ملت بزرگ باشد"؛ از آن زمان تا حالا که دوباره به میان مردم یزد آمده‌اید، شاخص رفاه و رشد و توسعه افزایش پیداکرده یا رو به کاهش بوده است؟

3- در همان جلسه گفتید "اگر مفسدی را پیدا کردیم باید ریشه شکل‌گیری آن را پیداکرده و آن را بخشکانیم؛ چراکه در جامعه‌ای که فساد باشد نمی‌شود رونق ایجاد کرده و در فعالیت‌های اقتصادی با دنیا وارد رقابت شد، باید با فساد در هر سطحی که هست مبارزه کرد."

از شما می‌پرسیم که برای ریشه‌کن‌سازی فساد چه کرده‌اید؟

4- رهبر انقلاب در دیدار بادانش آموزان (12 آبان 98) فرمودند: یکی از راه‌های رونق تولید، جلوگیری از واردات کالاهای تولید داخل است. چرا مسئولین جلوگیری نمی‌کنند؟

آقای رئیس‌جمهور بهتر است به‌جای فرافکنی‌های ناشی از فضای رسانه‌ها و برخی مشاوران، به این سؤال جدی پاسخ بدهید که برای جلوگیری از واردات بی‌رویه و زائد چه کرده‌اید؟

5- رهبر انقلاب در دیدار با اعضای هیئت دولت (98) فرمودند: ما مواجه هستیم با یک حمله‌ی همه‌جانبه و یک جبهه‌ی عظیمی ازلحاظ فرهنگی دارند به ما تهاجم می‌کنند.

ایشان هم‌چنین تأکید بسیار زیادی بر مسئله ایجاد شبکه ملی اطلاعات داشتند، خردادماه 96 در دیدار با مسئولان نظام ضمن تأکید بر اهمیت فضای مجازی در مدیریت کشور تصریح کردند: "در مسئله‌ی فضای مجازی، آنچه از همه مهم‌تر است، مسئله‌ی شبکه‌ی ملّی اطلاعات است، متأسفانه در این زمینه کوتاهی شده، کاری که باید انجام بگیرد، انجام نگرفته؛ این [طور] نمی‌شود، اینکه ما به‌عنوان اینکه نباید جلوی فضای مجازی را گرفت، در این زمینه‌ها کوتاهی کنیم، این مسئله‌ای را حل نمی‌کند و منطق درستی هم نیست."

دولت دوازدهم و شخص جنابعالی به‌عنوان رئیس شورای عالی فضای مجازی وظیفه‌ دارید دراین‌باره با مردم حرف بزنید و از اقداماتی که انجام داده‌اید گزارش بدهید.

6- آقای رئیس‌جمهور! مسئله آب در یزد جدی است، طرح بزرگ انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای عمان به فلات مرکزی که 400 میلیون دلار اعتبار دارد به کجا رسیده است و چه زمانی به نتیجه قطعی خواهد رسید؟

7- مسئله اشتغال، گرانی، تورم، کاهش ارزش پول ملی، مسکن ارزان‌قیمت، حمایت از تولید و صنعت گران، توجه جدی به وضعیت کارگران معادن و بخش خصوصی و... این‌ها فهرست بخشی از مطالبات مردم است، دولت شما برای این امور چه اقدامات مشخصی انجام داده است؟

مردم استان دارالعباده یزد نگران معیشت و فرهنگ هستند و از تکرار سخنرانی‌های شعاری و وعده‌های توخالی مانند مردم دیگر شهرها خسته و دل‌زده شده‌اند، لطفاً ضمن خودداری از طرح مسائل حاشیه‌ای و افتادن در دام عملیات روانی دروغ و فریب، با گزارش واقع بینانه، با مردم سخن بگویید.

امید آنکه با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب، کشور را از رکود و گرانی و فساد و تبعیض نجات دهید و ضمن عمل و ترویج نسخه اقتصاد مقاومتی، در مدت باقی‌مانده از عمر دولت تدبیر و امید، نام نیکی بر جای گذارید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی