تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 01
کد خبر: ۱۱۶۳۲
منابع سوری از درگیری شدید میان ارتش سوریه و تروریست‌های مسلح حومه جنوب شرقی ادلب خبر دادند.
به گزارش تلنگر؛ درگیری شدید میان ارتش سوریه و تروریست‌های مسلح پس از حمله این گروه‌ها به مواضع نیروهای دولت این کشور در دو محور "عجاز" و "سرجه" در حومه جنوب شرقی ادلب ادامه دارد.

در همین راستا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که گروه‌های تروریستی وابسته به "جبهه النصره" و "اجناد قفقاز" حملات گسترده‌ای را به مواضع ارتش سوریه در دو محور مذکور انجام می‌دهند.

اسپوتنیک به نقل از یک منبع میدانی گزارش داد، ارتش سوریه هم‌اکنون درحال مقابله با تلاش‌های گروه‌های تروریستی و مخالف برای انجام حمله جدید به عجاز و سرجه است.

طبق گفته این منبع، گروه‌های مخالف ابتدا حملات راکتی گسترده‌ای را به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه انجام داده و پس از آن عملیات زمینی خود را آغاز کردند.

این منبع خاطرنشان کرد: یگان‌های ارتش سوریه با این حمله به شدت مقابله کرده و تاکنون خسارت‌های مادی و تلفات جانی زیادی را به گروه‌های مسلح مهاجم وارد کرده‌اند.

طبق این گزارش، یگان‌های ارتش سوریه همچنین تلاش گروه‌های مسلح مخالف برای نفوذ به محورهای مذکور را ناکام گذاشتند و بیش از ۲۰ تن از این نیروها کشته و مجروح شدند و بدین ترتیب این نیروها به عمق مناطق تحت کنترلشان عقب‌نشینی کردند.

در مقابل منابع مخالف نیز با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که شورشیان مسلح عملیات نظامی را در حومه شرقی ادلب آغاز کرده است.

در همین راستا، یک منبع در ارتش سوریه گفت که ارتش به منظور نابودی گروه‌های مخالف و مسلح در منطقه عاری از سلاح، تجهیزات نظامی بیشتری به محورهای مختلف در حومه جنوبی و جنوب شرقی ادلب ارسال کرده است.

همچنین اتاق عملیات شورشیان مسلح موسوم به "فتح المبین" با انتشار بیانیه‌ای از آغاز دور جدید عملیات گسترده این نیروها علیه مواضع ارتش سوریه و تسلط بر چند روستا در حومه جنوب شرقی ادلب خبر داد.

در همین راستا، یکی از سرکرده‌های گروه موسوم به "جبهه آزادی‌بخش ملی" به خبرگزاری فرانسه گفت، گروه‌های مخالف پس از درگیری شدید با نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آن تسلط روستاهای "رسم الورد، "سروج"، "اسطبلات" و "اعجاز" در جنوب شرق ادلب را به دست گرفت.

این منبع در ادامه مدعی شد که ده‌ها تن از نیروهای ارتش سوریه در این عملیات کشته و مجروح شده و چند خودروی نظامی آنها نیز منهدم شد.

در مقابل منابعی در ارتش سوریه به خبرگزاری فرانسه گفتند که نیروهای ارتش سوریه درحال مقابله با حمله گسترده تروریست‌های وابسته به هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) و اجناد قفقاز به روستاهای واقع در حومه جنوب شرقی ادلب هستند و چند موضع در منطقه سروج تخلیه شده است.

همچنین پایگاه حمیمیم روسیه در صفحات اختصاصی خود در شبکه‌های اجتماعی از پیشروی گروه‌های مخالف و تسلط آنها بر روستاهایی در حومه ادلب خبر داد.

طبق اعلام حمیمیم، نیروی هوایی روسیه برای توقف پیشروی گروه‌های تروریستی به طور کامل از ارتش سوریه حمایت می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی