تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 04
کد خبر: ۱۱۷۰۰
ناکارآمدی اقتصادی و فقدان تفکر انقلابی ضعف بزرگ مجلس است.
همانطور که در آیات و روایات آمده است خدمت کردن از بزرگترین رسالت و وظیفه مسوولان و نمایندگان و حتی نخبگان کشور است و با توجه به اینکه نماینده نباید خود را را جدای از مردم بداند کاندیداهای انتخابات باید پیش از هر چیز برای خدمت به مردم به ویژه محرومان بیایند.

 باتوجه به گام دوم انقلاب و ضرورت حضور جوانان در عرصه‌های مختلف به ویژه پس از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب مبنی بر نقش‌آفرینی جوانان در حوزه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی باید مجلس به سمت جوانگرایی برود تا مردم ضمن آنکه بتوانند راحت‌تر نماینده خود را ببینند نماینده‌ای اشته باشند که با شور جوانی و بی‌باک باشد.

بدون شک هر مجلسی دارای نقاط و ضعف جدی بوده و هست ولی در مجلس فعلی فعلًا نقطه ضعف آن بیشتر به چشم آمده و با توجه به رخدادهای به وجود آمده در کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی عمدتا نگاه به مجلس فعلی با تردید و تاکید بر ضعف‌های بسیار در حوزه‌های مختلف عملکردی آنهاست.

مهم‌ترین ضعف‌های مجلس دهم دانسته و آن را مورد توجه قرار دهیم بدون شک مولفه نخست ناکارآمدی در حوزه موضوعات اقتصادی و تدابیر ویژه این حوزه است.

نمایندگان از شعار دادن پرهیز نمایندن و در حدود اختیارات یک نماینده سخن بگویند. براساس قانون اساسی و آنچه به عنوان تکالیف یک نماینده وجود دارد برنامه‌ ارائه داده و در راستای تقنین درست قوانین، نظارت صادقانه و دقیق بر حسن اجرای آن چه در بخش نظارت عام و چه در حوزه نظارت خاص تدوین کنند.

مردم شریف ایران اسلامی لایق بهترین‌ها هستند و مطابق با قانون اساسی از حقوق بسیاری برخوردار هستند که باید به طور کامل و مطابق با قانون در اختیار آنها قرار بگیرد که از حوزه آموزش گرفته تا بهداشت در حال حاضر با چالش‌هایی مواجه شده است اما بزرگترین مطالبه مردم و کار بر زمین مانده‌ای که مجلس در انجام و حل آن ناتوان ظاهر شده بررسی و ارائه راهکارهای حل مشکلات معیشتی مردم به صورت پایدار و رشد و رونق اقتصادی کشور است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی