تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 09
کد خبر: ۱۱۷۸۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
یکی از پرورش دهندگان ماهیان خاویاری موفق شد برای اولین بار در کشور امتیاز پرورش و تولید ماهیان خاویاری را از آن خود نماید.
به گزارش تلنگر؛ پرورش ماهی یکی از زیر مجموعه‌های آبزی پروری است و معمولا پرورش دهندگان ماهی‌های قزل آلا، کپور، آزاد ماهی و ... را پرورش می‌دهند.

 تازگی نوعی استخر از پیش ساخته که با هزینه کم برای پرورش ماهی بسیار مناسب است ابداع شده و در کارگاه‌های پرورش ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.عوامل اثرگذار بر رشد و پرورش ماهیان برای پرورش دهنده ماهی اهمیت زیادی دارد، زیرا که بیش‌ترین رشد ماهی در کمترین زمان با حداقل غذا هدف اصلی پرورش دهنده است. از این رو، چون ماهی نوعی آبزی خونسرد است نسبت به جانوران خونگرم برای حفظ درجه حرارت بدن نیاز به صرف انرژی ندارد و پرورش آن مقرون به صرفه است.

در روند تکثیر و پرورش آبزیان اصطلاح تخم و یا بچه ماهی به مراحل جوانی این آبزی گفته می‌شود. بوجود آمدن بچه ماهی‌ها بستگی به اختلاف مهم رفتار تخم ریزی گونه‌های مختلف ماهیان دارد به این صورت که برخی انواع ماهی‌ها در استخر‌های پرورش ماهی و برخی انواع دیگر در کارگاه‌ها تخم ریزی می‌کنند

.آب مورد نیاز جهت پرورش ماهیان بسته به آب شیرین، بارندگی، موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی متفاوت است. آب چشمه ها، چاه‌های بوجود آمده در اثر نفوذ آب باران و نیز هرز آب‌ها در زمین‌های شیبدار با منشا بارندگی برای پرورش ماهی مطلوب است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امراله مهماندوست
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
0
0
دو نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان …بپردازد یا بپردازند این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی