تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۲۱ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 11
کد خبر: ۱۲۵۵۱
رئیس سومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی با اشاره به شیوع بیماری آندومتریوز در میان زنان گفت: درمان‌های دارویی، لاپاراسکوپی و جراحی‌های باز از جمله روش‌های درمانی بیماران مبتلا به آندومتریوز است.
به گزارش تلنگر؛ به نقل از کنگره بین المللی چالش‌های بالینی دکتر مریم سادات حسینی در آستانه برگزاری سومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی که ۱۶ تا ۱۸ بهمن در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در این کنگره با حضور استادان و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد بیماری آندومتریوز است که این بیماری امروز به چالشی بزرگ در حوزه زنان تبدیل شده و آمار مبتلایان آن در حال افزایش است.
وی با بیان اینکه آمار دقیقی در مورد مبتلایان به آندومتریوز در ایران در حال حاضر وجود ندارد، گفت: علت اصلی ابتلا به این بیماری ناشناخته است و فاکتور‌های متعددی در این زمینه از جمله برگشت خون قاعدگی به لگن، بلوغ زودهنگام، قاعدگی‌های شدید، مسائل ژنتیکی، اختلال در آناتومی سیستم تناسلی، طولانی بودن دوره قاعدگی، رژیم غذایی و شرایط آب و هوایی مطرح شده است. البته اختلال در سیستم ایمنی در برخی از زنان نیز می‌تواند سبب زمینه سازی در بروز این بیماری شود.
رئیس سومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی افزود: درمان آندومتریوز بسته به شرایط فرد متفاوت بوده و اینکه آیا فرد در سن باروری قرار دارد یا خیر نیز از جمله مباحث حائز اهمیت در نوع درمان است و به طور کلی بیماری آندومتریوز از مباحث چالش برانگیز در حوزه بیماری‌های زنان به شمار می‌رود.
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: انجام لاپاراسکوپی، جراحی‌های باز و درمان دارویی از جمله روش‌های درمانی بیماران مبتلا به آندومتریوز به شمار می‌رود و باید توجه داشت که درمان دارویی عمدتاً به این جهت بوده که فاصله بین زمان‌های قاعدگی را بیشتر کند تا از این طریق علاوه بر جلوگیری ازپیشرفت آندومتریوزیس، درد آن‌ها نیز کاهش دهد. بیمارانی هم که تحت عمل جراحی قرارمیگیرند لازم است پس از عمل جراحی تحت نظر پزشک بوده است و درمان‌های مکمل مورد نیاز برای آن‌ها انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی