تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 12
کد خبر: ۱۲۵۶۰
فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: خود حاج قاسم علت ماندگاری دفاع مقدس را اخلاص رزمندگان در عمل می‌دانستند و این اخلاص در عمل، در رفتار شهید سلیمانی موج می‌زد.
به گزارش تلنگر؛ سردار حسین معروفی شب گذشته ۲۱ دی در مراسم یادواره شهدای روستای زیارت و گرامیداشت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش، اظهار کرد: برگزاری این مراسم نشانه ادب و عمق بصیرت شما مردم به جبهه حق است و این را باید ارج نهاد که به دنبال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستید.

هم‌رزم شهید سلیمانی با اشاره به خصوصیات سپهبد شهید سلیمانی، افزود: من طی سالها رفاقت با حاج قاسم درس‌های بزرگی از این شهید والامقام آموختم اما می‌خواهم قدری توضیح دهم چرا حاج قاسم به این جایگاه رسید؟

وی افزود: حقیقتش این است که حاج قاسم استحکام درونی داشت، درون رزم قوی داشت و به‌راحتی جهاد کبیر انجام می‌داد، شهید سلیمانی با خدا دوست بود و خود را در خدمت آحاد مردم قرار داده بود. ایشان اهل بکا و گریه بود، بدون ذره‌ای ریا خاضعانه در برابر خدای خودش  مناجات می‌کرد.

فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: شاخصه بزرگ شهید سلیمانی اخلاص، ولایت باوری و ولایتمداری است و اینکه شهید سلیمانی ۶ بار قسم جلاله می‌خورد که راه عاقبت‌به‌خیری این است صرفاً یک شعار نبود.

وی با اشاره به فراجناحی عمل کردن شهید سلیمانی، گفت: ما انقلاب کردیم که سیاست را اخلاقی کنیم اما امروز عده‌ای اخلاق را سیاسی می‌کنند که این دیدگاه اشتباه است و بر اساس توصیه حاج قاسم باید مراقبت کرد و سیاست زده رفتار نکنیم.

فرمانده سپاه نینوا افزود: حاج قاسم بعد از دفاع مقدس ۳۱ سال در فراغ رفقا و همرزمانش سوخت و سینه‌اش تنگ‌شده بود و اینقدر در پی شهادت در راه خدا بود که حدود یک ماه پیش با بوسه بر پای مادر شهید خداوند را به کف پای این مادر شهید قسم داد که شهید شود که همین هم شد.

معروفی گفت: من طی ۳۷ سال آشنایی و رفاقت با شهید سلیمانی هیچ‌وقت حاج قاسم را پشت میز ندیدم و ایشان مدام در عرصه‌های مختلف مأموریت خود کف میدان حضور داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از بسیج گلستان، هم‌رزم شهید سلیمانی با اشاره به نحوه به شهادت رسیدن فرمانده نیروی قدس سپاه توسط تروریست‌های آمریکایی، تصریح کرد: خداوند انسانی بزرگ با اعمال چشمگیر را به‌واسطه شیطانی بزرگ به شهادت رساند و او را به آرزویش رساند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن با به شهادت رساندن سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قلب ما نشانه گرفت و دل همه ما را جریحه‌دار کرد که فعلاً سیلی اولش را خورد. شهادت حق ایشان بود و خداوند متعال مزد شهید زندگی زیستن حاج قاسم را با شهادت داد.

معروفی بیان کرد: من خودم گمان می‌کردم ایشان در راه نابودی اسرائیل شهید خواهد شد اما آمریکایی‌ها با به شهادت رساندن حاج قاسم فرآیند نابودی اسرائیل را تسریع کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی