تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 12
کد خبر: ۱۲۵۷۱
یک هیأت بلند پایه دولتی به ریاست نخست‌وزیر و وزیر خارجه سوریه امروز -یکشنبه- به منظور بررسی روابط دوجانبه و راهکارهای تقویت آن و سیر شتابنده تحولات منطقه وارد تهران می‌شود.

به گزارش تلنگر؛  «عماد خمیس» نخست‌وزیر، «ولید المعلم» وزیر امور خارجه و «علی عبدالله أیوب» وزیر دفاع سوریه امروز -یکشنبه- در صدر هیأتی بلند پایه وارد تهران می‌شوند تا روابط دوجانبه و راهکارهای تقویت آن و تحولات شتابنده منطقه و جهان را مود بررسی قرار دهند. 

منابع دیپلماتیک در دمشق اعلام کردند که این دیدار به دلیل اینکه در سایه تحولات پی در پی منطقه صورت می‌گیرد، بسیار مهم است. 

این منابع تأکید کردند که گفت‌وگوها حتما شامل تحولات اخیر که مهمترین آن ترور شهید «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس و پاسخ ایران به این عملیات است، خواهد شد. 

منابع مذکور،‌ هماهنگی و رایزنی بین دو کشور در این مرحله را بسیار ضروری توصیف کردند، زیرا مرحله پس از ترور شهید سلمانی مانند مرحله پیش از آن نیست. 

آنها تأکید کردند که حمله ایران به پایگاه‌های آمریکا برای نخستین بار در منطقه سیلی محکمی به این کشور بوده و حامل پیام روشنی برای واشنگتن بود که منطقه جای آنها نیست و باید از آن خارج شوند. 

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا به طور ضمنی و با تأکید بر اینکه واشنگتن به دنبال استفاده از قدرت نظامی نیست و نیز درخواست عراق برای خروج نیروهای های آمریکایی از این کشور، به کاهش تنش با ایران اشاره کرده است. 

همچنین دیدار هیأت بلندپایه دولتی سوریه از تهران پس از دیدار «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در هفته گذشته و گفت‌وگو با «بشار اسد»، رئیس‌جمهوری سوریه و ارسال این پیام که سرنگونی نظام سوریه امری محال است، صورت گرفته است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی