تاریخ انتشار: ۰۳:۰۰ - ۲۶ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 16
کد خبر: ۱۲۶۷۶
مرحله مقدماتی مسابقات قویترین مردان زورخانه تحت عنوان "گردان گود" قهرمانی کشور با حضور مدعیان قهرمانی و نمایندگان مناطق هفت گانه در سنندج برگزار می‌شود.
به گزارش تلنگر؛ مدیر کل ورزش و جوانان کردستان، مرحله مقدماتی دومین دوره رقابت‌های قویترین مردان زورخانه با عنوان "گردان گود" گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قهرمانی بزرگسالان کشور روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه در سنندج برگزار می‌شود.برگزاری مرحله مقدماتی رقابت‌های 
حامد جولایی افزود: با اعلام فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور این رقابت‌ها با هدف رشد و توسعه ورزش‌های زوخانه‌ای و پهلوانی در میان افراد جامعه، جذاب سازی، ایجاد رقابت سالم در میان جوانان، الگو سازی رقابت‌های ملی با اولویت قراردادن جنبه‌های پهلوانی و اخلاقی در سه مرحله منطقه ای، مقدماتی کشوری و مرحله نهایی کشوری برگزار می‌شود و مراحل مختلف این مسابقات ضمن تهیه و تولید توسط فدراسیون در ایام تعطیلات نوروز برای مخاطبان و علاقمندان به این ورزش اصیل و ایرانی از طریق سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.
جولایی گفت: مرحله منطقه‌ای این رقابت‌ها در بخش قهرمانی منطقه چهار آذرماه در شهر سنندج برگزار شد و در پایان نفرات برتر این منطقه به مرحله مقدماتی صعود کردند.
وی افزود: مرحله مقدماتی دومین دوره رقابت‌های "گردان گرد" با حضور بیش از ۹۰ ورزشکار برتر مناطق هفت گانه در دو نوبت صبح و عصر روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه در سالن آزادی شهر سنندج برگزار می‌شود.
جولایی گفت: نفرات شرکت کننده در دومین دوره رقابت‌های قویترین مردان زورخانه با عنوان "گردان گود" در آیتم‌های سنگ و شنای سوئدی، کباده و میل گیری، سنگ گیری ایستاده، گذاشتن میل روی سکو، میل تعادلی و زورآزمایی (کشتی پهلوانی) با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
وی افزود: از میان نفرات برتر مرحله مقدماتی ۳۲ نفر به رقابت‌های نهایی راه پیدا می‌کنند تا با رقابت در این مرحله قویترین مرد زورخانه کشور مشخص شود.
مدیر کل ورزش و جوانان کردستان گفت: مرحله نهایی این رقابت‌ها بهمن ماه سال جاری در شهر شیراز برگزار و پس از تهیه و تدوین از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در ایام تعطیلات نوروز برای علاقمندان به این رشته پخش خواهد شد.
جولایی افزود: تیم استان کردستان با ۱۰ ورزشکار با سرپرستی بهنام بهاری و مربیگری سالار رنگ آمیز در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کرده است.
وی گفت: امید مرادی، کاوه فقیه سلیمانی، ایوب احمدزاده، ابراهیم عظیمی، میلاد زندی، حامد نصیری، آکو نصرتی، کیوان ساعد، پویا محترمه و کاوان عالیانی نفرات تیم استان کردستان در این دوره از رقابت‌ها را تشکیل می‌دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی