تاریخ انتشار: ۰۴:۳۰ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 February 13
کد خبر: ۱۳۲۶۱
مرد شیاد که با همدستی خانواده‌اش و به بهانه کمک به نیازمندان از زنان سالخورده کلاهبرداری و سرقت می‌کرد توسط کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت دستگیر شد.
به گزارش تلنگر؛ اوایل مرداد سال‌جاری شکایت‌های متعددی مبنی بر کلاهبرداری و سرقت از بانوان سالمند به پلیس رسید که در همه سرقت‌ها دو مرد و یک زن با خودرو‌های مدل بالا و با ظاهری آراسته در سطح شهر و بخصوص اطراف مساجد و اماکن مذهبی از زنان سرقت کرده بودند.
سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت گفت: اعضای این باند پس از شناسایی سوژه هایشان به آن‌ها نزدیک می‌شدند و خود را فردی نیکوکار معرفی می‌کردند، سپس با نشان دادن یک نایلون مشکی که حاوی مقداری لباس و دلار بود از آن‌ها درخواست می‌کردند تا لباس‌ها را به نیازمندان برسانند و پس از جلب اعتماد مالباختگان به آن‌ها می‌گفتند، چون از خارج کشور آمده‌اند و طلای ایرانی را نمی‌شناسند از آن‌ها می‌خواستند طلاهایشان را نشان دهند تا شماره عیار آن را یادداشت کنند و پس از آن هم طلا‌ها را داخل نایلونی می‌ریختند که ته آن سوراخ بود و همان نایلون را به صاحبش می‌دادند و می‌رفتند، اما دقایقی بعد قربانیان متوجه می‌شدند که طلاهایشان سرقت شده است.
رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: در برخی شکایت‌ها وقتی متهمان موفق به فریب سوژه نمی‌شدند با توسل به زور و تهدید اقدام به سرقت طلای آن‌ها می‌کردند که با توجه به سرقت‌های متعدد با این شیوه در شهر تهران و برخی شهرستان‌ها کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی برآن شدند تا با ایجاد تیم ویژه‌ای موضوع را پیگیری کنند و در اقدامات پلیسی تصاویر یکی از متهمان به‌نام رضا ۳۶ ساله که از مجرمان سابقه دار بود به‌دست آمد. در بررسی‌های بعدی مشخص شد همدستان رضا خانواده وی هستند و با تشکیل باند خانوادگی اقدام به کلاهبرداری و سرقت‌های سریالی کرده‌اند. با هماهنگی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۱۰ تهران رضا در نازی آباد شناسایی و در عملیاتی دستگیر شد. مأموران در بازرسی از محل دستگیری این متهم دو دستگاه خودروی مزدا۳ و جک s ۵ به همراه مقادیری طلا و پول‌های تقلبی کشف کردند. رضا پس‌از انتقال به پایگاه هشتم عنوان کرد: حدود دو سال است به همراه خانواده‌اش در شهر‌های تهران – اسلامشهر – شیراز – اصفهان و... به این شیوه حدود ۳۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری و سرقت کرده‌اند. گفتنی است تاکنون ۱۸ تن از مالباختگان با مراجعه به پایگاه هشتم و مواجهه حضوری متهم را شناسایی کرده‌اند و متهم به دستور بازپرس پرونده برای شناسایی شاکیان احتمالی و دستگیری سایر همدستانش در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی