تاریخ انتشار: ۰۶:۰۰ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 March 15
کد خبر: ۱۴۰۰۴
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه سرا گفت: ۱۲ روستای حاشیه تالاب در این شهرستان بیش از دیگر روستاها مورد طمع ویلاسازی قرار دارند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه سرا گفت: ۱۲ روستای حاشیه تالاب در این شهرستان بیش از دیگر روستاها مورد طمع ویلاسازی قرار دارند.

احمد پایاببا بیان اینکه شهرستان صومعه‌سرا تولیدکننده یکی از با کیفیت‌ترین برنج های کشور است، گفت: شالیزارهای این شهرستان فقط برای کشت و تولید برنج و سایر محصولات کشاورزی برای کشت دوم پس از برداشت برنج باید اختصاص  یابند.

وی افزود: از هرگونه تغییرکاربری شالیزارها و دیگر اراضی ارزشمند کشاورزی این شهرستان به جد ممانعت به عمل می‌آید.  

پادیاب ادامه داد: برخی از هموطنان تمایل پیدا کرده‌اند که برای خود خانه دومی در این شهرستان داشته باشند، و بیشتر روستاهایی که در جوار اراضی تالابی هستند، مورد هدف ویلاسازی قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۲ روستای شهرستان صومعه‌سرا در حاشیه تالاب قرار دارند که به دلیل برخوداری از طبیعت زیبا مورد طمع سودجویان قرار گرفته و ما این رویا را با گشت‌های شبانه‌روزی به کابوس تبدیل خواهیم کرد.

مدیرجهاد کشاورزی صومعه‌سرا تصریح کرد: از دهیاران این روستا نیز خواسته ایم در حفظ این اراضی ارزشمند و همچنین باغات روستاها همتی مضاعف داشته باشند تا منافع آتی شهرستان فدای منافع آنی ویلاسازان نشود.

وی افزود: از روستاییان نیز درخواست کرده‌ایم تا با افزایش کشت دوم و توسعه مکانیزاسیون تولید برنج تلاش کنند درآمد خود را از برنجکاری افزایش دهند و برای رفع مشکلات اقتصادی مقطعی خود اقدام به فروش زمین‌هایشان نکنند.

پادیاب گفت: کاهش هزینه‌های تولید و افزایش مکانیزاسیون یکی از راهکارهای اصلی افزایش درآمد کشاورزان است و ما امسال بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار دادیم تا برای خرید ماشین آلات کشاورزی اقدام کنند و در پرداخت این تسهیلات صومعه سرا رتبه اول استان را به خود اختصاص داد.

وی افزود: فروش اراضی ارزشمند کشاورزی برای ویلاسازی موجب خواهد شد که روستایی‌زادگان به شهرها مهاجرت کنند و با مشکلات عدیده ای با سکونت در حاشیه شهرها مواجه شوند، ضمن اینکه خانه های دوم هموطنان نیز رونق اقتصادی روستاها را کاهش خواهد داد.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: ساخت خانه در طرح هادی در صورتی که باغ‌های شهرستان را تهدید کند نیز با مخالفت ما مواجه خواهد شد.  

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی