تاریخ انتشار: ۰۴:۰۰ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 March 16
کد خبر: ۱۴۰۳۵
رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است؛ گفت: برنامه های مقابله با بیماری کرونا فقط با انجام اقدامات پیشگیرانه و "در خانه ماندن" مردم نتیجه‌بخش خواهد بود.

به گزارش تلنگر؛ علیرضا مهرعلیان روز یکشنبه در بازدید از ایستگاه های غربالگری و شناسایی افراد مبتلا به کرونا ویروس ، به اهمیت توجه به سلامت مردم اشاره کرد و افزود: با هدف تامین و حفظ سلامت مردم، از هفته اول اسفند ۹۸ تاکنون ۱۰ ایستگاه تب سنجی و غربالگری ویروس کرونا در شهر قزوین برپا شده است.

وی اظهار کرد: در این ایستگاه ها، مامورانی از هلال احمر، بسیج دانشجویی و اعضای مجمع جهادگران سلامت حضور دارند و علاوه بر اطلاع رسانی، نسبت به تب سنجی  و انجام تست پالس اُکسی متری (اندازه گیری میزان اُکسیژن خون) اقدام می کنند و موارد مشکوک را به مرکز بهداشت شهرستان ارجاع می دهند.

دکتر مهرعلیان از پایگاه های غربالگری کرونا مستقر در نقاط مختلف شهر بازدید و نحوه ارائه خدمات و غربالگری‌ها را در این ایستگاه‌ها رصد کرد.

گفتنی است، ایستگاه های برپا شده، همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۱۷ دایر است.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در سطح استان به ۳۶۳ مورد افزایش یافته و متاسفانه تاکنون ۳۶ نفر از شهروندان ما از این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

شمار بهبود یافتگان بیماران ناشی از ویروس کرونا در قزوین نیز از ۱۹۸ مورد به ۲۱۳ نفر افزایش یافت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی