تاریخ انتشار: ۰۶:۰۰ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 March 16
کد خبر: ۱۴۰۳۷
نماینده آستارا در مجلس با بیان اینکه برخی از مشاغل به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، گفت: لازم است دولت در این شرایط با ایجاد سازوکار مناسب حمایت کند.
به گزارش تلنگر؛ ولی داداشی نماینده آستارا  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از کسب کارهای خرد در شرایط فعلی و با شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شده اند، گفت: در این فضا لازم است دولت سازوکاری برای جبران برخی از این ضرر و زیان های ایجاد کند که این سازوکار می تواند در حوزه های بانکی و مالیاتی باشد.

وی با تاکید براینکه بانک ها می توانند زمینه ای را فراهم کنند که مشاغل ضربه خورده به دلیل شیوع ویروس کرونا اقساط خود را دیرتر از موعد پرداخت کنند، اضافه کرد:متاسفانه بروز ویروس کرونا خسارات زیادی به افراد غیر حقوق‌بگیر وارد ساخته است و  قطعاً بروز این شرایط برای افرادی که حقوق بگیر نیستند و روز مُزد هستند، نگران کننده است.

نماینده آستارا در مجلس با تاکید براینکه مشاغل و کارگرانی که به دلیل شیوع کرونا دچار آسیب شده اند اگر مشمول بیمه کاری می شوند لازم است که دولت در این راه تمام توان خود را به کار گیرد و به آنها بیمه بیمه کاری پرداخت کند، افزود: بنگاه های آسیب دیده نیز باید شناسایی شوند و از آنها نیز حمایت شود تا پس از گذر از شرایط فعلی به فعالیت خود ادامه بدهند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس اظهارداشت: در شرایط فعلی به دلیل شیوع ویروس کرونا مجلس جلسه ندارد اما اگر لازم باشد کمیسیون اصل 90 برای حمایت از کسب و کارها و اقدام لازم در این زمینه ورود می کند تا موانع احتمالی از سر راه برداشته شود.
برچسب ها: بانک کرونا مردم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی