تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 March 16
کد خبر: ۱۴۰۶۳
باتوجه به اينكه افراد براي كار از اطراف تهران به تهران مي‌آيند و كرايه‌هاي حمل و نقل عمومي فشار زیادی را بر گرده مردم گذشته است. اين افزايش اخیر هم که كمر مردم را مي‌شكند.
به گزارش تلنگر؛ یکی از خوانندگان پایگاه خبری، تحلیلی تلنگر که علاقه‌ای به افشای نامش نداشت اقدام به ارسال نامه‌ای از طریق این پایگاه خبری برای رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای کرده است که در ادامه می‌خوانید:

بسمه تعالي  
 مقام معظم رهبري
سلام
آقا جان به داد ما برسيد. من که مجبورم در این روزها که همه در خانه هستند سركار بروم چه کنم؟ من که پولدار نيستيم چه كنم؟

آقای خامنه‌ای هميشه شعار مسئولان اين بود كه از حمل و نقل عمومي استفاده كنيد. من کارمندم و هر ساله شاهد آن هستم که دو برابر حقوق كارمندان كرايه‌هاي حمل ونقل گران مي شود. متاسفانه شعارهای مسئولان با عمل آنها نمی‌خواند و هزینه‌های حمل و نقل و حقوق کم در بخش خصوصی بنده و امثال بنده را تحت فشارهای شدید مالی و اقتصادی قرار داده است. تا كي و كجا بايد اين كرايه هاي گران شود؟  آقايان مي دانيد 25درصد افزايش كرايه ها يعني چه؟ 

باتوجه به اينكه افراد براي كار از اطراف تهران به تهران مي‌آيند؛ كرايه‌هاي حمل و نقل عمومي فشار زیادی را بر گرده مردم گذشته است.  اين افزايش اخیر هم که كمر مردم را مي‌شكند. اين گرانی و گرانی‌های دیگر  درحالي است كه حقوق كارمندان سالانه  10درصد (باكسربيمه وماليات و...) اضافه مي شود و دولت نيز چند سال است اولا متناسب با تورم حقوق را افزايش نداده و ثانيا هزينه اياب وذهاب را هم چندسال است افزايش نداده است. به جاي آنكه تسهيلاتي به رانندگان تاكسي بدهند تا هزینه‌های آنها کاهش پیدا کند می‌خواهند همه هزینه‌ها را  ازجيب مردم انجام دهند. دقيقا سبك ليبرال سرمايه داري تصميم مي گيرند و به توان مردم نگاه نمي كنند! 

 درحالي كه دولت هنوز حقوق كارمندان را افزايش نداده است شاهد آن هستیم که کرایه تاکسی در حدود 40 درصد افزایش پیدا کرده است.

 واقعا كسي نيست به اين موضوعات فكر كند و مشكلات را بهترحل نمايد؟ دولت هرسال 10 درصد آن هم  اگر مجلس تایید کند سه ماه بعد از شروع سال حقوق جدید را اعمال می‌کند. البته این حقوق که گفته شده در کف آن قرار است حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان باشد با حقوق کارمند بخش خصوصی که در حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان است متفاوت است. با این حال  می‌بینیم که كرايه‌هاي حمل و نقل عمومي  25 درصد افزايش پیدا می‌کند. کارشناسان این حوزه در خصوص اثر افزایش این کرایه بر سایر خدمات در جامعه فکر می‌کنند؟  

خدا می‌داند که ما همان مردمی هستیم که انقلاب کردیم و تاکنون پای آن ایستاده‌ایم اما به مسئولان بگویید  راضي به اين افزايش‌ها نيستيم. 

درخواست دارم تا با نگاهی موشکافانه به مشکلات مردم و روند افزایش قیمت‌ها در جامعه دستور فرمایید تا با کنترل محسوس و نا محسوس در جامعه نسبت به گرانی‌های بی رویه و بیشتر شدن شکاف طبفاتی در جامعه اقدامی عاجل انجام پذیرد. 

   والسلام وعلي من اتبع الهدي 

شما خوانندگان گرامی می‌توانید مشکلات خود را از طریق پیام در زیر اخبار و یا صفحه تماس با ما در موارد گوناگون با ما در میان بگذارید. ما پیگیر مشکلات شما هستیم.

بی تفاوت نباشید...
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی