تاریخ انتشار: ۰۸:۳۲ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 March 17
کد خبر: ۱۴۰۶۸
شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد از منویات و توصیه‌های مقام معظم رهبری تبعیت کرده و هر دستورالعملی که وزارت بهداشت و درمان برای مبارزه با ویروس کرونا و نجات جان هموطنان عزیز صادر کند برای همگان و بزرگترین سازمان مردم نهاد هیئات مذهبی قابل اجراست.
به گزارش تلنگر؛ در ادامه این بیانیه آمده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور که برای مردم و مسوولان دغدغه ایجاد کرده همه باید با هم برای شکستن زنجیره این ویروس منحوس کمک کنیم. 
این بیانیه می افزاید: هیئات مذهبی خراسان رضوی از آغازین روزهای ورود این ویروس ناخوانده به استان، مجالس و محافل خود را تعطیل کردند و نسبت به گندزدایی و تهیه ماسک و بعضی اقلام برای بیمارستان‌های امام رضا(ع) و شریعتی و کمک به محرومان حاشیه شهر، به صورت خودجوش اقدام نموده‌اند.

در این بیانیه با تشکر از تلاش هیاتهای مذهبی در این زمینه تاکید شده است: اگر حضور مردم در مراکز تجاری، حسینیه‌ها، مساجد، هیئات مذهبی، بقاع متبرک و حرم مطهر رضوی محدود و مسدود گردیده، به خاطر سلامت مردم عزیز است. باید صبوری کنیم تا این ویروس را با متوسل شدن به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و دعا و استغاثه شکست داده و این بلا از سر مملکت و مردم ریشه کن شود.

"باید با متخصصان و ستاد مبارزه با کرونا همکاری شود و با رعایت توصیه‌های آنها برای سلامت خود، خانواده و هموطنان عزیز در خانه بمانیم و از دید و بازدید و مسافرت، خودداری کنیم و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کرده تا سالم و سلامت بمانیم."

در پی شیوع ویروس کرونا، درهای حرم امام رضا(ع) بعد از نماز مغرب و عشای شب گذشته به روی عموم بسته شد. در پی این اقدام تعدادی از افراد با اعتراض به این تصمیم در مقابل وردی باب الجواد(ع) تجمع و قصد ورود به حرم را داشتند که موفق نشدند.

پنج هزار و ۱۳۸ هیات مذهبی ثبت شده در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد دو هزار و ۵۳۸ هیات با چهار هزار عضو در مشهد قرار دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی