تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 March 17
کد خبر: ۱۴۰۷۲
کارگردان و بازیگر سینما، گفت: بخشی از هنرمندان کشور با تاسیس موسسه بنیان نهاد «یاران درمانگران ایران» با اسم مخفف «یادا» تلاش کردیم با تهیه لوازم مورد نیاز کادر درمانی سهم خود در کمک به شکست کرونا را ادا کنیم.
مرضیه برومند درباره سهم خود در آگاه‌سازی مردم برای مقابله با کرونا و ماندن در خانه، اظهار داشت: من در همان ابتدا شیوع ویروس و تذکر پزشکان برای ماندن در خانه احساس کردم باید با مردم صحبت کنم بنابراین از طریق فضای مجازی و با انتشار چندین پست اینستاگرام از مردم خواستم که این اپیدمی شایع کرونا را باید با هم کنترل کنیم.

وی افزود: بعد از تعطیلی مدارس و برای مسافرت نرفتن مردم هم باز از طریق فضای مجازی با آنها صحبت کردم اما احساسم این بود که باید برای بچه‌هایی که حالا قرار است در خانه بمانند نیز کاری کنیم.

این کارگردان سینما ادامه داد: در حوزه کودکان و فرزندانمان نیز هشدار دادم که پدرها و مادرها از فرزندان خود بیشتر مواظبت کنید و به آنها توضیح بدهید چرا باید در خانه بمانند و تنش‌ها را کنترل کنند چون همواره تنش‌ها به روح و روان فرزندان ما منتقل می‌شود.

برومند گفت: همچنین برای سرگرم کردن بچه‌ها در منزل مسابقه‌ نقاشی با همکاری پوریا عالمی و کانال «آی قصه» راه اندازیم کردیم تا کودکان در منزل نقاشی‌های خود را برای مسابقه ارسال کنند که شهرداری تهران نیز برای همکاری در لحظات آخر به ما ملحق شد.

وی با ابراز گلایه از شهرداری تهران که بدون هماهنگی با وی جایزه نقدی برای این مسابقه در نظر گرفته است، گفت: اصلا به جایزه نقدی برای بچه‌ها معتقد نیستم و نباید این کار می‌شد همچنین پوستر بی‌کیفیتی هم بدون هماهنگی با من برای این برنامه توسط شهرداری طراحی شد.

کارگردان مجموعه «آب‌پریا»، افزود: بعد از ارسال آثار و جمع آوری آنها قرار است نقاشی و طراحی‌ها کودکان و نوجوانان توسط من و پوریا عالمی و الکا هدایت داوری شوند.

برومند درباره دیگر اقدامات خود نیز توضیح داد: همچنین به واسطه یکی از دوستانم با بیمارستانی در اصفهان به صورت ویدئویی و مستقیم صحبت کردم و تاکید داشتم که قدردان زحمات کادر درمان بوده و هستیم.

کارگردان مجموعه عروسکی «خونه مادربزرگه»، در ادامه با اشاره به اینکه بعد از اینکه فهمیدم کادر درمان با مشکلاتی در تجهیزات رو به رو هستند در این حوزه نیز وارد عمل شدیم، گفت: همکاران من در جشنوار عروسکی یزد آماده برگزاری این رویداد بودند که با آمدن ویروس کرونا آن جشنواره را لغو و تمام امکانات و نیروی انسانی را معطوف به کمک به کادر درمان کردیم.

برومند افزود: در این راستا به همراه رخشان بنی اعتماد و جمعی از سینما گران، پزشکان و فعالان اجتماعی و نمایشگران عروسکی طی ۱۰ روز توانستیم تجهیزات بسیاری را جمع‌آوری و تا حدودی مشکلات پزشکان و پرستاران را برطرف کنیم.

بازیگر سریال «معصومیت ازدست‌رفته»، خاطرنشان کرد: در همین راستا موسسه مردم‌نهادی با عنوان «یاران درمانگران ایران» با اسم مخفف «یادا» را تاسیس کردیم که البته هنوز زمان برای ثبت آن را پیدا نکرده‌ایم اما در این موسسه کمک‌های مردمی را جمع آوری و لوازم مورد نیاز کادر درمانی را تهیه می‌کنیم.

برومند گفت: البته تا زمان پایان این ویروس در کشور همواره تلاش خواهیم کرد و خود من نیز با ارگان‌های ذی ربط برای همکاری و کمک در تماس هستم.

مقابله با بحران نیازمند عزم همگانی است. بدون یک اراده جمعی معطوف به مواجهه مؤثر با بیماری امکان رهایی از زنجیره انتقال آن وجود ندارد. برهمین اساس و به ابتکار ایرنا و روزنامه ایران پویشی برای فراخوان عمومی به مسؤولیت‌پذیری جمعی در برابر کرونا به راه افتاده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی