تاریخ انتشار: ۱۴:۲۲ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 March 26
کد خبر: ۱۴۰۷۹
در حال حاضر حجم بالایی از مصالح ساختمانی در داخل کشورمان تولید و عرضه می‌شود بنابراین افزایش سرسام‌آور این محصولات آن هم به دلیل نوسان نرخ ارز به هیچ عنوان توجیه ندارد.
به گزرش تلنگر؛ اینکه دلالان و افراد دخیل در سطح بازار، نوسانات نرخ ارز را دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی اعلام می‌کنند قابل قبول نیست.

مقام معظم رهبری امسال را به نام سال جهش تولید نامگذاری کردند بنابراین باید از ادامه چنین مشکلاتی در کشور حتماً جلوگیری به عمل آید.

در صورت سروسامان دادن به اوضاع آشفته بازار مصالح ساختمانی و تثبیت قیمت‌ها، اگر بتوانیم سازوکارهای موجود را مدیریت کنیم علاوه بر ایجاد رونق در ساخت و سازها قیمت مسکن نیز کاهش پیدا می‌کند.

اگر مسکن با قیمت تمام شده بالاتری تولید و عرضه شود خانواده‌ها به ویژه اقشار کم‌درآمد جامعه توان خرید و حتی اجاره آن را نخواهند داشت.  

توزیع عادلانه مصالح ساختمانی میان سازندگان نیز از دیگر موضوعاتی است که باید برای تحقق آن برنامه‌ریزی شود زیرا این عمل یکی از ضروریات اصلی جهت ایجاد ثبات در بازار مسکن محسوب می‌شود. 

 مشکلات اقتصادی آسیب‌های فراوانی به مردم وارد کرده و در صورت عدم تعادل در زنجیره تولید و عرضه مسکن، خانواده‌ها قدرت خرید مسکن و حتی اجاره‌بها دادن را کاملاً از دست می‌دهند.

اغلب این منازل و واحدهای مسکونی ساخته شده به علت زیربنای زیاد،‌ واقع شدن در محله‌های گران‌قیمت شهر و قیمت بسیار بالایشان مشتری ندارند.

کارگر و کارمندی که حقوق و دستمزد دریافتی ماهانه آن از یک میلیون و 500 هزار تومان در ماه تجاوز نمی‌کند به هیچ عنوان نمی‌تواند نسبت به بازپرداخت اقساط بالای طرح‌هایی نظیر مسکن ملی اقدام کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی