تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020 May 16
کد خبر: ۱۵۰۱۹
با تاکید بر افشای حقیقت پشت پرده حادثه یازده سپتامبر انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، در نامه‌ای به دادستان کل آمریکا، تاکید کرد: استدلال دادستان کل در دادگاه فدرال نیویورک در پرونده یازده سپتامبر، بدعتی بزرگ در عدالت جهانی است.
به گزارش تلنگر به نقل از روابط عمومی انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، در بخشی از نامه که این انجمن، خواستار افشای حقیقت پشت پرده حادثه یازده سپتامبر شده است، آمده است: "جناب آقای ویلیام بار دادستان کل آمریکا، فلسفه دادرسی و ارزش غایی محکمه در میزان دسترسی اجتماع به حقیقت و عدالت تبلور می‌یابد، به همین سبب نخبگان و اندیشمندان در پس تجربه طولانی مدت مناقشات اسف بار تاریخ بشر به این جمع بندی می‌رسند که اولین سنگ بنای عدالت در جامعه، دستگاهی مستقل از نفوذ صاحبان قدرت و ثروت خواهد بود تا در چنین عدالتخانه‌ای حقوق و آزادی‌های اساسی هر ذی حقی و از جمله آن‌ها حق بر دانستن حقیقت، محترم شمرده و تضمین گردد. "
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در این نامه افزوده است: "جناب دادستان، استدلال جنابعالی در جلسه استماع دادگاه فدرال مبنی بر امنیتی بودن اسناد دخالت عربستان سعودی در پرونده یازده سپتامبر، بدعتی بزرگ در عنصر عدالت جهانی را رقم می‌زند که با وظایف مدعی العموم ایالات متحده تعارض داشته و با صراحت حقوق بین الملل و حقوق بشر قربانیان یازده سپتامبر را نیز نقض می‌نماید. "
در بخش دیگری از این نامه آمده است: "آقای دادستان، نشنیدن صدای ستمدیدگان جویای حقایق پشت پرده طراحان یازده سپتامبر، آن هم در کسوت دادستانی آثار بسیار زیانباری بر مواهب حقوق بشر و امنیت جهانی خواهد داشت و از سوی دیگر چراغ سبزی است برای طراحان و سیاستگذاران پشت پرده تروریسم تا با مصونیت کامل به جنایت و سیاستگذاری تروریسم درمانی ادامه دهند"
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بخش دیگری از نامه تصریح کرده است: "اصولا هر پرونده جنایی تا زمانی امنیتی محسوب می‌شود که فاجعه‌ای رخ نداده باشد، آن هم برای آنکه از وقوع آن فاجعه جلوگیری شود و یا اینکه بیم فرار عاملان از چنگال عدالت وجود داشته باشد. حال که جنایت رخ داد دیگر پیگیری آثار و چگونگی وقوع و پیدا کردن دست اندرکاران پیدا و پنهان آن جنایت وقوع یافته چه بار امنیتی می‌تواند داشته باشد؟ "

شاید برایتان جذاب باشد:


در ادامه نامه آمده است: "بازماندگان فجایع تروریستی بخش مهم و جز لاینفکی از پرونده‌های مرتبط با موضوعات تروریستی محسوب می‌شوند که بایستی در فرآیند دارسی حضور و مشارکت داشته باشند. "
در پایان نامه آمده است که: "انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به عنوان نماینده جامعه مدنی قربانیان ترور در ایران از دادستان کل آمریکا می‌خواهد، با شفافیت بیشتر موانع اطلاع قربانیان یازده سپتامبر را از حقایق آن فاجعه مرتفع نموده و در جهت اطلاع افکار عمومی زمینه‌های افشای حقایق سیاستگذاران پشت پرده تروریسم را فراهم نماید. تا کمکی به صلح و امنیت جهانی شود.
شایان ذکر است فرزند یکی از قربانیان حادثه یازده سپتامبر، برت ایگلسون، چندی پیش در مصاحبه‌ای اعلام داشت که در خصوص نقش عربستان سعودی در پرونده یازده سپتامبر کتمان کامل دولتی وجود دارد.

منبع خبرگزاری صداو سیما
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی