تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020 May 18
کد خبر: ۱۵۰۴۶
یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

به گزارش تلنگر ، بازار سهام معاملات یکشنبه را برای چهارمین بار متوالی کاهشی سپری کرد و شاخص کل و شاخص هم‌وزن به ترتیب 9/ 1 درصد و 1/ 1 درصد عقب‌نشینی کردند. اگرچه نماگرهای اصلی باز هم کاهشی شدند، اما میزان عرضه‌های در صف طی روز گذشته به نحو قابل توجهی کاهش یافت. نسبت ارزش صف‌های فروش به ارزش کل معاملات خرد به 25 درصد رسید. در حالی که این رقم برای روز شنبه عددی معادل 80 درصد بود. با ورود آخرین قیمت حدود نیمی از نمادها طی روز گذشته به محدوده مثبت بازگشت و شکل‌گیری تقاضای موثر ارزش معاملات خرد بورس را بار دیگر به بالای 10 هزار میلیارد تومان رساند. بیشترین تحرکات مثبت معامله‌گران در نماد سایپا و ایران خودرو و سهام گروه‌های غذایی‌ و دارویی رقم خورد.


پیشروی سکه در مدار 7 میلیونی

ساعت 16 روز گذشته بهای هر سکه طرح جدید در ادامه روند رو به رشد خود به سطح 7 میلیون و 320 هزار تومان رسید و 100 هزار تومان بالاتر از قیمت روز شنبه نشست. علاوه بر صعودهای سریع دلار در بازار داخلی ارز، جهش بهای اونس طلای جهانی به بالاترین سطح از سال 2012 هم به صعود سکه کمک کرده است. از طرفی، ممنوعیت معاملات گواهی سپرده سکه در بورس کالا و کاهش فرصت جذب منابع متقاضی طلا از سوی بازارساز هم تب خرید سکه فیزیکی را بالا برده است. تجربه تاریخی در سه سال اخیر نشان می‌دهد مسیریابی پول‌های خرد و حرکت منابع به سمت دارایی‌های امنی چون سکه را نمی‌توان با اعمال محدودیت‌های غیرعلمی و سرکوب‌گرانه پاسخ گفت و قیمت‌ها را با سازوکارهای امنیتی و غیربازاری تعدیل کرد.


منبع دنیای اقتصاد

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی