تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020 May 19
کد خبر: ۱۵۰۵۶
رئیس پلیس فتا استان قزوین از دستگیری اعضای باند اسکیمینگ‌کاران حرفه‌ای در پوشش فروش میوه با وانت پیکان، با نصب اسکیمر بر روی دستگاه pos ، خبر داد.

به گزارش تلنگر، رئیس پلیس فتا استان قزوین از دستگیری اعضای باند اسکیمینگ‌کاران حرفه‌ای در پوشش فروش میوه با وانت پیکان، با نصب اسکیمر بر روی دستگاه pos ، خبر داد.

سرهنگ دوم محمد فرهودی رئیس پلیس فتا استان قزوین در پاسخ به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان از طریق کارت عابربانک آن‌ها، در حالی که مال باختگان مدعی بودند کارت بانکی آن‌ها نزد خودشان بوده، موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه توسط ماموران مشخص شد، کارت‌های بانکی مال باختگان توسط کلاهبرداران به وسیله دستگاه اسکیمر کپی برداری شده و از این طریق به وجوه آن‌ها دسترسی پیدا کرده اند.

رئیس پلیس فتا قزوین بیان داشت : ماموران در ادامه با بررسی‌های بیش‌تر متوجه شدند، کلاهبرداران از طریق راه اندازی میوه فروشی سیار در کنار خیابان‌های شهر "قزوین" و دوره گردی با دریافت کارت‌های بانکی شهروندان اقدام به کپی برداری از کارت عابر و برای خرید اقدام کرده اند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی در نهایت موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در شهرستان "رودبار" در یک عملیات غافلگیرانه، اعضا را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.


شاید برایتان جذاب باشد:

وی اظهار کرد: متهمین با توجه به مستندات دقیق ماموران مبنی بر تایید کلاهبرداری از طریق کپی کارت‌های بانکی شهروندان قزوینی، چاره‌ای جز اعتراف نیافته و به کپی 200 فقره کارت عابر بانک از شهروندان اقرار کردند.

سرهنگ فرهودی گفت: با توجه به اینکه این باند کلاهبرداری در استان‌های مختلف اقدام به کپی برداری از کارت‌های بانکی شهروندان کرده اند، تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان و کشف کلاهبرداری‌های بیشتر ادامه دارد.

وی در ادامه در توصیه به شهروندان عنوان کرد: استفاده از دستگاه های کارتخوان و پرداخت الکترونیکی نفوذ چشمگیری در زندگی عموم مردم دارد، به جهت جلوگیری از کلاهبرداری و سرقتهای این چنینی و افزایش آگاهیهای عمومی به شهروندان توصیه میشود از ارائه اطلاعات مالی و بانکی خود از قبیل شماره حساب، شماره کارت و اعلام رمز آنها به افراد غیرخودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان قزوین اعلام کرد: سایت پلیس فتـا به آدرس www.cyberpolice.ir دریچه ارتباطی پلیس با شهروندان است عزیزان می‌توانند هر گونه موارد مشکوک ، گزارش خود را در بخش مرکز امـداد و فوریت‌های سایبـری سایت، درج و پیگـیری کنند .

منبع پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی