تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020 May 19
کد خبر: ۱۵۰۵۹
با استفاده از این پنجره تامین ویتامین دی برای بدن انسان نیز ممکن می شود. زیرا بخش عمده ویتامین دی بدن از طریق تابش نور خورشید بر بدن تامین می شود.
به گزارش تلنگر؛ محققان شرکت سامسونگ از تولید پنجره هوشمندی موسوم به سانی فایو خبر داده اند که قادر به تقلید از نور طبیعی خورشید و تاباندن چنین نوری است.

پنجره هوشمند سامسونگ قادر به تولید طیفی کامل از نور طبیعی است و زاویه تابش این نور نیز مانند نور خورشید در طول روز تغییر می کند. از همین رو این پنجره حس حرکت طبیعی خورشید را در انسان ایجاد می کند.

شاید برایتان جذاب باشد:

با استفاده از این پنجره تامین ویتامین دی برای بدن انسان نیز ممکن می شود. زیرا بخش عمده ویتامین دی بدن از طریق تابش نور خورشید بر بدن تامین می شود. پنجره یادشده می تواند برای حل این مشکل در مناطقی که تابش نور طبیعی خورشید کم است یا به علت شدت تابش نور آفتاب خطر سوختگی پوست وجود دارد، به کار گرفته شود.

در حال حاضر تنها نمونه ای آزمایشی از این پنجره تولید شده و زمان عرضه انبوه و قیمت این محصول مشخص نیست. پنجره یادشده از نظر ظاهری مشابه با پنجره های عادی است و می توان آن را در ابعاد مختلف در منازل نصب کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی