تاریخ انتشار: ۱۷:۰۱ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020 May 19
کد خبر: ۱۵۰۶۸
گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کشمیر یک امر داخلی هند است و این گروه در این مساله دخالت نخواهد کرد.
به گزارش تلنگر؛به نفل از  نشریه "تایمز او ایندیا"روز سه شنبه، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در دوحه قطر در پیام تویتری اعلام کرد: پیام‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی که مربوط به مساله کشمیر است، از سوی گروه طالبان نبوده است، چون سیاست گروه طالبان در مورد کشورهای همسایه مشخص است و ما در امور داخلی کشورها دخالت نمی‌کنیم. 
روز گذشته چند پیام به نقل از گروه طالبان در توییتر منتشر شد که مساله کشمیر در آن‌ها مطرح شده بود. در این پیام‌ها به نقل از سخنگوی گروه طالبان آمده است که طالبان تا زمان حل شدن مساله کشمیر حاضر نخواهد شد با هند روابط دوستانه برقرار کند.

شاید برایتان جذاب باشد:

اکنون گروه طالبان این پیام‌ها را رد کرده و اعلام کرده است که این قبیل پیام از سوی افراد مشکوک منتشر شده‌اند. 
این درحالی است که شیر محمد عباس استنکازی سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه قطر و رهبر مذاکرات صلح با آمریکا روز یکشنبه هند را به ایفای نقش منفی در افغانستان در ۴۰ سال گذشته متهم کرده بود. 
اما سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان با رد این اتهامات گروه طالبان اعلام کرد که روابط افغانستان و هند بر اساس قوانین بین المللی و همچنین احترام متقابل ایجاد شده‌اند. 
دهلی نو تاکنون در مذاکره با گروه طالبان محتاطانه عمل کرده است. به گفته مقامات هندی این کشور به طور غیر مستقیم به طالبان ارتباط محدود داشته اما هند همچنان نگران ادامه خشونت‌ها در افغانستان و حمله به منافع هند مانند حمله تروریستی به معبد سیک‌ها در افغانستان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی