تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020 May 20
کد خبر: ۱۵۰۸۷
مسؤول مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به استقبال چشمگیر کرمانشاهی‌ها برای دریافت الکترونیکی کارت اهدای عضو، اضافه کرد: خانواده هنگام مرگ مغزی عزیزان خود، به تیم پزشکی اطمینان کامل داشته باشند.

به گزارش تلنگر؛به گفته بهناز کریمی در کرمانشاه با گرامیداشت روز اهدای عضو، اظهار داشت: ضربه مغزی، سکته مغزی و مشکلات ناهنجاری‌های مادرزادی که منجر به مرگ مغزی می‌شود، می‌تواند اهدای عضو را به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مرگ مغزی با کما متفاوت است، ادامه داد: اگر بیماری دچار عارضه مغزی شود، تلاش پزشکان برای نجات او است، اما در بعضی از موارد امید از بیمار کاملا قطع می‌شود و تلاش‌های کادر درمان دیگر جواب نمی‌دهد و طی یک سری از عوامل مطمئن می‌شویم این بیمار 100درصد مرگ برایش اتفاق افتاده و امیدی به بازگشت برای زندگی دیگر ندارد.

مسؤول مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: بعد از تائید مرگ مغزی، پیشنهاد اهدای عضو را می‌کنیم و این خانواده‌ها هستند که می‌توانند بین دو گزینه انتخابی یکی را انتخاب کنند؛ اینکه پیکر را خاکسپاری کنند و یا اینکه به خانواده‌هایی که در لیست پیوند چشم انتظار هستند، امیدی دوباره از حیات بدهند.

شاید برایتان جذاب باشد:

وی با بیان اینکه تصمیم خانواده متوفی می‌توان جان هشت نفر را نجات دهد، افزود: مردم نوعدوست می‌توانند با ارسال کدملی به 3432 کارت به صورت آن‌لاین صاحب کارت اهدای عضو  شوند.

کریمی با اشاره به استقبال چشمگیر کرمانشاهی‌ها برای دریافت الکترونیکی کارت اهدای عضو، اضافه کرد: خانواده هنگام مرگ مغزی عزیزان خود، به تیم پزشکی (پنج تا متخصص مغز و اعصاب داخلی بیهوشی و نورولوژی) اطمینان کامل داشته باشند، برای ما هم اعلام مرگ و عدم بازگشت به حیات سخت است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی