تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 23
کد خبر: ۱۵۱۰۹
عدم آگاهی تولیدکنندگان از زمان دقیق شورع و پایان این دوره باعث تنش در بازار صنایع پایین دستی پتروشیمی می‌شود و با توجه به عدم عرضه در زمان اورهال عملا دلالان در این برهه زمانی با سود‌های کلان جیب‌های خود را پر می‌کنند.
به گزارش تلنگر؛ این روزها  محصولات پتروشیمی با کاهش قیمت نفت خام دچار کاهش در قیمت جهانی شده است اما در طرف آن سوی این معادله در بین عناصر تعیین‌کننده قیمت‌ محصولات پتروشیمی؛ دلار روندی مثبت را ثبت کرد و با این همه در نبرد قدرتی میان قیمت‌های جهانی و بهای دلار قیمت‌های جهانی برنده شدند و تاثیر خود را بر قیمت‌های داخلی گذاشتند.

شاید برایتان جذاب باشد:

صنعت پتروشیمی از جمله صنایعی است که با موضوع اورهال دست به گریبان است و گاه گاه خبر از تعمیرات اساسی پتروشیمی‌ها می‌شنویم. متاسفانه با گذشت بیش از ۸ سال از عرضه این محصولات در رینگ محصولات پتروشیمی بورس کالا، هنوز مجتمع‌ها آمار تولید و اور‌هال خود را به‌صورت شفاف اعلام نمی‌کنند و همین امر زمینه ساز ایجاد رانت اطلاعاتی برای افراد مطلع می‌شود. عدم آگاهی تولیدکنندگان از زمان دقیق شورع و پایان این دوره باعث تنش در بازار صنایع پایین دستی پتروشیمی می‌شود و با توجه به عدم عرضه در زمان اورهال عملا دلالان در این برهه زمانی با سود‌های کلان جیب‌های خود را پر می‌کنند.  بدیهی است که در این شرایط و با توجه به موضوعات ذکر شده امکان هرگونه برنامه‌ریزی در این حوزه از تولید کنندگان پایین دستی سلب شده و به ناچار مجبور به خرید مواد اولیه مورد نیاز خود در بازار آزاد با چند برابر قیمت بالاتر می‌شوند. 
در ادامه شما می‌توانید برنامه زمانبندی اورهال پتروشیمی‌ها را مشاهده نمایید. این برنامه زمانبندی توسط شرکت صنایع پتروشیمی ایران اعلام گردیده است.
اعلام برنامه زمانبندی اورهال پتروشیمی‌ها و تاثیرات آن بر بازار
اعلام برنامه زمانبندی اورهال پتروشیمی‌ها و تاثیرات آن بر بازار
اعلام برنامه زمانبندی اورهال پتروشیمی‌ها و تاثیرات آن بر بازار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی