تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 28
کد خبر: ۱۵۱۵۱
جیمز کلاپر:
مدیر پیشین اطلاعات ملی آمریکا که اغلب هدف تمسخر ترامپ قرار می‌گیرد گفت: بین انتقاد از نهاد‌های اطلاعاتی و الگوی بدگویی که از طرف رئیس جمهور وجود دارد باید تفاوت قائل شویم.
به گزارش تلنگر؛پایگاه اینترنتی آمریکایی بلومبرگ اعلام کرد: کلاپر در زمان یک رویداد اینترنتی در چهارشنبه شب گفت:" جامعه اطلاعاتی آمریکا بهترین اطلاعات خود را ارائه می‌دهد. اگر یک سیاستگذار درباره تشکیلات اطلاعاتی تردید داشته باشد و آن را به چالش بکشد، این چیز بدی نیست. "
وی افزود:" بین این موضوع و بدگویی و تمسخر، تفاوت وجود دارد که این همان الگوی گاه و بیگاهی است که ما اکنون با آن روبرو هستیم. "
کلاپر همچنین گفت باید از طرف مدیر اطلاعات ملی، میزانی از "استقلال و خودمختاری" وجود داشته باشد.
وی این سخنان را یک هفته پس از آن بیان کرد که مجلس سنا، جان راتکلیف نماینده مجلس سنا از ایالت تگزاس را به عنوان رئیس اطلاعات ملی تایید کرد.
تایید راتکلیف با وجود این انتقاد صورت گرفت که وی بیش از اندازه به ترامپ وفادار است و در خصوص موضوعات اطلاعاتی، تجربه چندانی ندارد.
کلاپر در رویدادی که دانشگاه جرج میسون آن را برگزار کرد گفت:"ما شاهد بوده ایم که استقلال، بی طرفی و جدایی از ملاحظات سیاسی از طرف کاخ سفید، همگی تضعیف شده اند."

ترامپ از نقش کلاپر در بررسی در خصوص مداخله روسیه در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و اینکه آیا فردی از افراد نزدیک به ترامپ در این باره همدستی کرده است انتقاد می‌کند. ترامپ اخیرا بدون اینکه شواهدی ارائه دهد اعلام کرد قربانی
توطئه‌ای به رهبری رئیس جمهور پیش از خود بوده است و آن را "اوباما گیت" می‌نامد.
ترامپ پیشتر در این ماه کلاپر را که ژنرال بازنشسته نیروی هوایی است فردی خواند که چندان باهوش نیست. ترامپ گفته بود:"چطور باید فردی که چندان باهوش نیست، ریاست تشکیلات اطلاعاتی را به عهده داشته باشد. "
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی