تاریخ انتشار: ۱۷:۴۴ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 29
کد خبر: ۱۵۱۵۹
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران گفت: نهادهای متولی باید هزینه کارت بلیت تخفیف دار و رایگان اقشار خاص را پرداخت کنند.
به گزارش تلنگر؛ محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران یارانه انواع کارت بلیت تخفیف دار اقشار خاص از جمله مددجویان بهزیستی، جانبازان، معلولان، دانش‌آموزان و دانشجویان را پرداخت می‌کند، گفت: ما در شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران به دنبال آن هستیم تا با ارائه لایحه‌ای به شورای شهر تهران متولیان ارائه کارت بلیت تخفیف دار و رایگان به اقشار خاص را ملزم به پرداخت هزینه آن کنیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران تأکید کرد: ما نیز به مانند سایر کشورهای جهان اعتقاد داریم که باید به اقشار خاص در استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی یارانه پرداخت و کمک شود، اما نکته قابل توجه آن است که نهادهای متولی باید هزینه آن‌ها را پرداخت کنند و این هزینه از جیب شرکت واحد نباشد.

شاید برایتان جذاب باشد:

ترفع با اشاره به کاهش چشمگیر درآمدهای شرکت واحدو اتوبوسرانی و افزایش هزینه‌ها در این بخش گفت: در گذشته که با استفاده از بلیت‌های کاغذی به مسافران سرویس دهی می‌شد، بر روی قسمتی از بلیت‌های کاغذی عنوان غیر قابل فروش چاپ می‌شد و خریدار نمی‌توانست بلیت را مجدد به فروش برساند.

او ادامه داد: در آن زمان نهادهایی مانند بهزیستی و کمیته امداد بلیت‌های کاغذی غیر قابل فروش را با قیمت مندرج بر روی بلیت از شرکت واحد خریداری می‌کردند و آن را با قیمتی کمتر و یا به شکل رایگان در اختیار خانواده‌های تحت پوشش خود قرار می‌دادند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در شرایط کنونی با توزیع کارت بلیت‌های تخفیف دار و رایگان، یارانه پرداختی به اقشار خاص از سوی شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران است، گفت: زمانی که شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران کارت بلیت‌های تخفیف دار را به اقشار خاص ارائه می‌کند نهادهای متولی مانند بهزیستی، بنیاد مستضعفان و کمیته امداد هزینه آن را به شرکت واحد پرداخت نمی‌کنند.

ترفع ادامه داد: در حال حاضر بیشترین سهم از کارت بلیت اقشار خاص مربوط به کارت بلیت جانبازان و معلولان است و باید به این نکته اشاره کنم که اگر جانباز و معلولی امکان استفاده از کارت بلیت را نداشته باشد، به طور حتم کارت بلیت او دست سایر افراد است و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی