تاریخ انتشار: ۲۲:۴۶ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 19
کد خبر: ۱۵۳۶۸
خبر فوت قاضی سابق منصوری کمتر از چند ساعت است که رسانه ای شده است ولی درهمین زمان اندک ابعداد جالبی پیدا کرده است
ه گزارش تلنگر؛ کمتر از یک ساعت از مرگ قاضی سابق منصوری یکی از متهمین پرونده اکبری طبری نمی گذرد که ابعاد جناحی موضوع بیشتر تحت تاثیر پرونده قضایی وی قرار گرفته است تا جایی که سیدمصطفی خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل در مصاحبه با فارس با اشاره به ماجرای مرگ منصوری در پایتخت رومانی گفت: منافقین دیروز مدعی شده بودن که یک پرواز قشم ایر به بلغارستان فرستاده شده بود تا منصوری و دو زندانی معمولی دیگه ایرانی را به تهران برگردانند. همچنین ادعا کردند که دادستان رومانی بدلیل شکایت‌های حقوقی که در اروپا و آمریکا در زمینه منصوری در جریان بوده اجازه سفرش به صوفیه بلغارستان برای پرواز به تهران در پنحشنبه شب رو نداده بوده است. 

وی ادامه داد: حتی خود منافقین هم معترفند که منصوری خودش می‌خواست به ایران برگردد. با این حال هم‌اکنون رسانه‌های معاند و منافق تلاش دارند این شایعه که کار ایران و سپاه است را القا کنند. 

خوش چشم تصریح کرد: این احتمال وجود دارد ضد انقلاب و منافقین و کسانی که از احکام منصوری زخم خورده بودند؛ دست به قتل وی زده باشند؛ زیرا آنها دیدند منصوری در حال بازگشت به ایران است و دیگر دست‌شان به او نمی‌رسد.

وی اظهار داشت: یکی از رسانه‌های معاند ادعا دارد در سایتی گفته شده قبل از اینکه منصوری از پنجره به بیرون پرتاب شود؛ از بالای پله های هتل هل به پایین هل داده شده است! اما آیا یک قاتل حرفه ای چنین کاری انجام می‌دهد؟ حتی اگر چنین باشد چنین اقدامی بیشتر حاکی از عصبانیت و قصد ترساندن و رعب قبل از کشتن فرد است. 

خوش‌چشم گفت: اگر واقعا ماجرای قتلی درمیان باشد؛ باید سرنخ ماجرا در میان ضدانقلاب و منافقین که از قاضی منصوری زخم خورده بودند؛ جستجو کرد.

شاید برایتان جذاب باشد:

همچنین علی باقری معاون بین‌الملل قوه قضاییه در ارتباط تلفنی با خبر بیست و سی صدا وسیما جمعه شب شبکه دو سیما درباره آخرین جزئیات خبر مرگ غلامرضا منصوری در هتل محل اقامتش در رومانی، افزود: مطلع شدیم یکی از شهروندان ایرانی در رومانی که تحت تعقیب دستگاه قضایی ایران بود درگذشته است و سفارت ایران در بخارست و پلیس اینترپل ما پیگیر موضوع هستند تا از زوایای حادثه مطلع شوند.

وی گفت: در تماس‌هایی که تا این لحظه با مقامات رومانیایی داشته‌ایم این احتمال وجود دارد که وی خودکشی کرده باشد، اما اینترپل ایران پیگیر این موضوع است که فردی که تحت تعقیب دستگاه قضایی بوده است باید به‌گونه‌ای تحت نظر باشد که صدمه‌ای به او وارد نشود.

معاون بین‌الملل قوه قضاییه ادامه داد: تعداد دیگری از متهمان تحت تعقیب در کشورهای غربی داریم که این کشورها همکاری خوبی برای استرداد آن‌ها انجام نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: ابعاد مختلف پرونده‌ای که قاضی منصوری درگیر آن بود به دلیل اینکه طرف‌های دیگر موضوع در اختیار قوه قضاییه هستند روشن است و نبود وی صدمه‌ای به ابعاد مختلف پرونده وارد نمی‌کند هر چند که استرداد او می‌توانست به بازگشت وجوه و اموالی که توسط وی اختلاس شده است و همچنین مجازات او کمک کند.

آقای باقری تصریح کرد: پرونده ابعادش روشن است و درگذشت این فرد ایرادی به اتمام روشن پرونده وارد نمی‌کند.

البته 
پایگاه خبری پلیس، سردار هادی شیرزاد رسما اظهار کرد: پیامی از اینترپل بخارست (کشور رومانی) دریافت کردیم مبنی بر اینکه برای فرد تحت تعقیب اعلان قرمز «غلامرضا منصوری» یک حادثه غیرمترقبه رخ داده و وی خود را از پنجره هتل محل اقامتش در بخارست به پایین پرت کرده است.

وی تصریح کرد: پلیس بخارست با تاکید بر خودکشی آقای منصوری، فوت وی را تائید کرده است.

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا خاطرنشان کرد: تحقیقات در این رابطه ازسوی پلیس بین‌الملل جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد و اخبار تکمیلی آن متعاقباً اطلاع رسانی می‌شود.

جناحی کردن این پرونده با اظهارات رسمی اینترپل و سردار شیرزاد همخوانی ندارد و استدلال مطرح شده در تائید قتل وی نیز به نظر نمی رسد جز گمانه زنی های رسانه ای پشتوانه پلیسی قوی داشته باشه .


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی