تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۰۸ تير ۱۳۹۹ - 2020 June 28
کد خبر: ۱۵۴۸۸
به نظر مي‌رسد که در محتواي نامه ارسالي از سوي روساي کميسيون‌هاي تخصصي مجلس به رئيس‌جمهور اساسا تنها چيزي که در نظر گرفته نشده است منافع ملي، وضعيت کشور و به‌خصوص اقتضائات و فشارهايي است که بر دولت وارد شده است.
به گزارش تلنگر؛ چرا که با مطالعه اين نامه چندين نکته و سوال جدي در ذهن شکل مي‌گيرد؛ اول اينکه چرا روساي کميسيون‌هاي تخصصي مجلس با عجله دست به نگارش و انتشار اين نامه زده‌اند به گونه‌اي که برخي از بديهيات را ناديده گرفته‌اند؟ از جمله آنکه، نه تنها رئيس‌جمهور و وزرا، بلکه حتي بسياري از شهروندان عادي هم که در جريان وضعيت کشور هستند، متوجه شده‌اند که کشور اکنون با چه چالش‌هاي جدي در حوزه سياسي، اقتصادي، معيشتي و ديپلماتيک مواجه است و اين چالش‌هايي که امروز در کشور بحران‌هايي را ايجاد کرده است از کجا نشأت مي‌گيرد.

حال با درنظرگرفتن اين واقعيت بايد پرسيد که چرا کميسيون‌هاي تخصصي مجلس که در جريان جزئيات مشکلات کشور به‌خصوص مشکلات اقتصادي و معيشتي هستند به جاي ارائه راهکار تخصصي و برگزاري نشست‌هاي مشترک با وزرا و بدنه اقتصادي دولت، معاون اول و شخص رئيس‌جمهور دست به يک نامه‌نگاري معنادار زده‌اند؛ نامه‌نگاري که شديدا با کلي‌گويي، نگاه خاص، شعارزدگي و آرمان‌گرايي سطحي و به قصد تخريب دولت انجام شده است و به‌شدت هم رنگ و بو و شائبه انتخاباتي براي 1400 دارد و نمي‌تواند خود را از اين شائبه رها کند. تعجب مي‌کنم که افرادي چون آقاي پورابراهيمي، رئيس کميسيون اقتصادي مجلس، آقاي حاجي بابايي، رئيس کميسيون برنامه بودجه و آقاي عباسي، رئيس کميسيون انرژي که تحصيلکرده دانشگاه‌هاي اين کشور هستند چگونه متوجه طرح و تبيين درست مساله، منشأ اين چالش‌ها، رابطه‌اي که بين علت و معلول اين معضلات وجود دارد و محدوديت‌ها و تنگناهايي که نه‌تنها اين دولت بلکه هر دولتي براي پيگيري اهداف و تامين منافع مردم با آن مواجهند، نيستند؟

شاید برایتان جذاب باشد:

اين مجلس که در ابتداي حيات سياسي خود قرار دارد با اين نامه‌نگاري‌ها همان طيف جامعه را که به آنها راي داده نااميد کرده است. چون اين بخش از جامعه اميدوار بود که مجلس يازدهم بتواند در حل و فصل بخشي از مشکلات کشور نقش جدي ايفا کند. اما اين دست نامه‌نگاري‌ها با آن ذکر مصيبت‌ها، بزرگنمايي مشکلات و چالش‌ها، تنها به بي‌ثباتي بيشتر کشور به‌خصوص در حوزه اقتصادي و معيشتي مي‌انجامد. چگونه مي‌توان انتظار داشت که در وضعيت کنوني دولت با دست و جيب خالي اين مسائل و خواسته‌ها را عملياتي کند؟

آيا آقايان به عنوان روساي کميسيون‌هاي تخصصي مجلس از مشکلات و موانعي که در مسير تحقق اين اهداف و خواسته‌ها وجود دارد خبر ندارند؟ واقعا روساي کميسيون‌هاي تخصصي مجلس انتظار دارند با اين نامه‌نگاري‌ها و خط و نشان کشيدن براي رئيس‌جمهور همه مشکلات حل شود و روحاني دست به تغيير و اصلاح سياست‌ها بزند؟ اگر به‌واقع نگاه غايي روساي کميسيون‌هاي تخصصي مجلس، تاکيد مي‌کنم تخصصي مجلس به‌خصوص کميسيون اقتصادي و برنامه و بودجه اين عبارات و جملاتي است که در نامه به رئيس‌جمهور گفته‌اند که بايد نسبت به ادامه کار نگران بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی