تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ - 2020 June 29
کد خبر: ۱۵۵۰۹
تعداد نظرات: ۹ نظر
هیچ کس بیشتر از نویسنده این نامه نمی‌توانست در این مقطع زمانی اثبات کند که اصلاحات به خاکستر نشسته است و نوشتن این نامه به‌رغم عبارات متوهمانه آن، نوعی فریاد از عمق فناست.
به گزارش تلنگر؛ توهین آیات اعظام در هر جایگاه و مرتبه‌ای کا نا پسندی است و این عهد بد چندی است که در بین رسانه‌های تندرو جای گرفته و هر کس و هر چیز را که دخشان می‌خواهد تخریب می‌کنند. نه به شان فرد کار دارند و نه به حرمت او ارزش و نه به لباسش احترام می‌گذارند. 

روزنامه جوان با لحنی توهین آمیز اقدام به انتشار مطلبی انتقادی از آیت آلله موسوی خوئینی‌ها کرده است. این یادداشت انتقادی پس از انتشار نامه آیت الله خوئینی‌ها به رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه‌ای  نوشته و با توهین به یک مرجع دینی باب جدیدی در بی حرمتی به علما را آغاز کرده است. شرح این یادداشت را بخوانید: 

شاید برایتان جذاب باشد:

«علت» نامه موسوی خوئینی‌ها می‌تواند «علت ابتدایی» یا علت به معنای غایت باشد. در هر دو حال بازنمایاننده تلاش یک عنصر در سایه برای بیرون کشیدن ققنوس اصلاحات از خاکستر برجامانده است. چه بپذیریم که این نامه به عنوان یک علت ابتدایی می‌خواهد مبدأ ایجاد حرکتی در جامعه و نظام‌سیاسی باشد و چه مدعی باشیم که علت این نامه همان غایت نامه است و چنان‌که «تندرستی را علت راه‌رفتن» می‌دانند، زنده شدن دوباره و برخاستن از خاکستر، علت نوشتن این نامه است، در هر دو حال هیچ کس بیشتر از نویسنده این نامه نمی‌توانست در این مقطع زمانی اثبات کند که اصلاحات به خاکستر نشسته است و نوشتن این نامه به‌رغم عبارات متوهمانه آن، نوعی فریاد از عمق فناست.

بپذیرید که مردم نمی‌پذیرند کسی از دل دو جناح سیاسی چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب و چه هر نام دیگری که بر خود می‌نهند، بیرون بیاید و بدون هرگونه مسئولیت‌پذیری، مستانه از مسئولیت طرف مقابل بگوید.

هر دو جناح ۴۰ سال به تواتر در سپهر قدرت و سیاست نظام جمهوری اسلامی آمد و شد داشته‌اند – و البته سهم اصلاح‌طلبان را تا سه برابر رقیب می‌دانند- و حالا اگر اصولگرایی به میدان بیاید و گناه ناکارآمدی مدیریتی و اجرایی را یکسره و به تمامی بر گردن اصلاح‌طلبان بیندازد، همان اندازه نپذیرفتنی است که اصلاح‌طلبان که امضای حمایت‌شان از دولت مستقر هنوز خشک نشده، فریاد «دیگری گناهکار است» بزنند.

این بی‌دف رقصیدن‌ها دیگر به دل خلق نمی‌نشیند. نه خانه‌های شما، نه خوان‌های شما، نه نشست و برخاست شما، هیچ چیزتان دیگر به مردم نمی‌ماند. حالا شما نه «از مردم» که «بر مردم» هستید. کسی به تماشای شما نمی‌نشیند و کسی مستمع سخنان شما نیست. یک‌بار عریان و بی‌پیله به میان مردم بیایید- اگر می‌توانید که نمی‌توانید- تا ببینید خلق با شما با چه زبانی سخن می‌گوید. تا بفهمید که در جایگاهی نیستید که دم از «وضع کنونی مردم» بزنید. ۴۰ سال است به عنوان رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر و وزیر و رئیس و مدیر می‌آیید و می‌روید و به آن طمع و حرص دارید و برای رسیدن به جایگاه قدرت و ثروت، از کف خیابان تا «اتاق‌های مشترک با بیگانگان» را در می‌نوردید، اما حالا می‌گویید «اوضاع غیرقابل دوام امروز صرفاً معلول تصمیمات مدیرانی که می‌آیند و می‌روند نیست؟!» پس برای چه این قدر می‌آیید و می‌روید؟! چه کسی جز شما و دوستانتان ۳۰ سال از این ۴۰ سال انقلاب را در قدرت بوده؟ برای چه آمدید و چرا اگر هیچکاره بودید، برای آن «جایگاه هیچ» هنوز نامه می‌نویسید و نقشه در سر می‌پرورانید؟!

البته اگر لازم است که به نامه شما پاسخ داده شود، نه به دلیل اهمیت شخص شما‌ها و نه به دلیل محتوای اثرگذار نامه شما (!) بلکه از آن جهت است که «رحم آوردن بر بدان، ستم است بر نیکان و عفو از ظالمان جور است بر درویشان و خبیث را چو تعهد کنی و بنوازی / به دولت تو گنه می‌کند به انبازی» شما متهم هستید که به جایگاه رهبری و رسیدن به آن، آلرژی دارید! هیچ چیز بیشتر از یک حمله بد به این جایگاه و یک دفاع بدتر از مردم، نمی‌تواند ثابت کند که آن کینه و حسد که نقل محافل عام و خاص است، صحیح است!

شما متهم هستید که می‌خواهید چرخه ناامیدی عمومی از کارآمدی اصلاح‌طلبان در مقام‌های اجرایی را با فضاسازی رسانه‌ای به فضای امیدواری برگردانید و با آنکه می‌دانید اشک ققنوس شما دیگر درمان نمی‌کند، به امید نجات از مهلکه افتاده‌اید.

شما به شدت متهم هستید که برای تسویه حساب درونی با آن بخش از اصلاح‌طلبان که قدرت محورند و می‌خواهند «درحکومت» و نه «برحکومت» به اصلاحات ادعایی ادامه دهند، به میدان آمده‌اید تا خود را با این نامه‌نگاری‌های اصلاح‌طلبان اجتماعی و «اصلاح‌طلب قائل به جامعه جنبشی» جا بزنید و جنبشی برای بازنشستگان سیاسی خود ایجاد کنید. پس چرا دم از مردم و اقتصاد مردم می‌زنید؟!

شمایان متهم هستید – آنچنانکه آن بخش قدرت محور معترف است – که پایگاهی در دهک‌های فقیر و محروم ندارید و حالا گمان بیهوده برده‌اید که برای ایجاد ظرفیت اجتماعی جدید می‌توانید با یک نامه و چند خط اشک تمساح برای وضع مردم، دوباره پایگاه مردمی بنا کنید. مگر شما یاران امام نبودید که پابرهنگان را صاحبان اصلی انقلاب می‌دانست و مردم در شرایط دشوار اقتصادی و جنگ، مثل پروانه بر گرد او بودند و در بزر‌گ‌ترین اجتماعات تاریخ او را استقبال و بدرقه کردند، آیا او هم مثل شما با نیرنگ، در دل مردم بود؟! اگر صفا و صدق و سلامت و سیادت امام را ندارید، با سیاه کردن چهارخط روی کاغذ چگونه امید به دل مردم بسته‌اید؟!

شما متهم هستید که مثل هر بی‌مسئولیت نفاق‌پروری که در پایان کار از پاسخگویی فرار می‌کند، درست در چندماه مانده به پایان دولت می‌خواهید بهانه‌ای برای ناکارآمدی‌ها پیش پای ملت بگذارید. شما تا ابد باید پاسخگوی برجام و دلار ۲۰ هزارتومانی و مسکن و کالا و معیشت اینچنینی مردم باشید، اما می‌خواهید یک شبه این ابدیت را سرکیسه کنید؟!

«مبادی غیرمتعارف» و خرافه‌گرایی در حکمرانی، شأن و جایگاه شماست که وقتی «تکرار می‌کنید» و دولت محبوب‌تان را به قدرت می‌رسانید، چنان در پرده توهم خودساخته می‌افتید که وعده صدروزه اقتصادی می‌دهید و می‌خواهید «آنچنان رونق اقتصادی ایجاد کنید که دیگر کسی دنبال یارانه‌اش نرود.»، اما وقتی به پایان کار می‌رسید و نان مردم را سنگ و روزشان را شب کرده‌اید، ناگهان به یادتان می‌افتد که «هستند پرشمار صاحب‌نظرانی که حق دارند زبان و کلام به نقد حکمرانی بگشایند»؟! چه کسی را می‌خواهید نقد کنید؟! بایستید مقابل آینه عبرت‌آموز تاریخ و شمایل خود را ببینید و آن پلشتی و ناکارآمدی در مدیریت اجرایی را در سیره و صورت خود ببینید و اگر لعنی دارید بر خود بفرستید.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
الف میم
-
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
0
0
روزنامه جوان راکه صدنفرهم نمیخوانند بگذارید نویسندگانی که پول هم میدهند تا چیزی بنامشون درجایی چاپ شود تا اسمشون چندبار برسر زبانها بیفتد هم به خواسته خود نزدیک شوند این افراد درنزد مردم خوارج دوران شناخته میشوند بی اعتنایی به ایشان بهترین مخالفت بااین پادوهاست
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
0
0
جالبه ، هرکس به موسوی خوینی ها چیزی گفته و در خصوص نامه ای که به رهبری نوشته موضع گرفته
از نظر مسولین این سایت توهین قلمداد شده
حمز
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
0
0
هرکی بیادبااین موش وگربه بازی هامردم رای نخواهندداد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
0
0
روزنامه جوان بهت حسادت میکنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
0
0
دمش گرم! واقعاً عالی نوشته
شاملوئی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
0
0
روزنامه جوان حرف حق رو زده واقعا اینها مردان روزگارانند که دربرابر ابو موسی اشعرها خوب استقامت می کنند.
موسوی خوینی ها باید از خجالت بمیره که از این رئیس جمهور بی کفایت حمایت کرده
در ثانی از کی موسوی خوینی ها از مراجع شد؟؟؟؟؟؟
ههههههههههههههههههههههه
مرشد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
0
0
آقای خوئینی خواه بعنوان نهی از منکر به شما می گویم قبل از نگارش این قبیل نامه ها که بوی خوشی از آنها به مشام جامعه نمی رسد ، ابتدا یکبار سوره مبارکه ناس را با دقت بخواند و هدف خود را از نگارش مطلب و نحوه انتشار آن به دقت در درونتان بررسی کنید و مواظب باشید که از مصادیق عبارت الذی یوسوس فی الصدور الناس نشوید ، به هر حال عمر کوتاه است و روز حساب نزدیک
مرشد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
0
0
آقای خوئینی خواه بعنوان نهی از منکر به شما می گویم قبل از نگارش این قبیل نامه ها که بوی خوشی از آنها به مشام جامعه نمی رسد ، ابتدا یکبار سوره مبارکه ناس را با دقت بخواند و هدف خود را از نگارش مطلب و نحوه انتشار آن به دقت در درونتان بررسی کنید و مواظب باشید که از مصادیق عبارت الذی یوسوس فی الصدور الناس نشوید ، به هر حال عمر کوتاه است و روز حساب نزدیک
اشترانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
0
0
جناب خوئینی!
وضعیت امروز کشور محصول شما و هم طیف هایتان است.
لازم است بدانید که دیگر نمی توانید آبروی!!! رفته خود را بدست آورید.
واقعا خجالت آور است این همه وقاحت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی