تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 July 26
کد خبر: ۱۵۸۰۴
محققان سنگاپوری و چینی از ابداع یک تست دقیق آنتی بادی کرونا خبر داده اند که به اختصار اس وی ان تی نامیده می شود و با استفاده از آن می توان آنتی بادی های خنثی کننده ویروس کرونا را شناسایی کرد.
به گزارش تلنگر؛ آنتی بادی هایی که در تست اس وی ان تی شناسایی می شوند قادر به مسدود کردن پروتئین هایی در ویروس کرونا هستند که به اتصال این ویروس به سلول های داخلی بدن میزبان کمک می کنند.

تست یادشده بر روی دو گروه از بیماران در سنگاپور و چین آزمایش شده است. این دو گروه در چین و سنگاپور به ترتیب ۲۵۰ و ۳۷۵ نفر عضو داشته اند و دقت و حساسیت تست یادشده در مورد هر دو گروه بین ۹۵ تا ۱۰۰ درصد بوده است.

شاید برایتان جذاب باشد:

کیت تست sVNT قادر به شناسایی یک ساعته آنتی بادی های مورد نظر است و مشخص می کند آیا ویروس کرونا توانسته گیرنده های خود را به سلول های بدن میزبان پیوند زده و به آن نفوذ کند یا خیر.

یکی دیگر از مزایای این تست شناسایی گیرنده هایی در ویروس کرونا موسوم به آر بی دی است که آنتی بادی های ضد خود را هدف قرار می دهند. از همین رو تست یادشده کارکردهای تحقیقاتی و بالینی زیادی دارد. انجام این تست با نمونه گیری از خون بیماران انجام می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی