تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 July 27
کد خبر: ۱۵۸۱۵
ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به دستورکار این کمیسیون درباره اصلاح قانون انتخابات، اظهار داشت:سه طرح درباره اصلاح قانون انتخابات شوراها، مجلس و ریاست جمهوری در دستور کار کمیسیون است که کارگروه آن را تشکیل شده است.
به گزارش تلنگر؛ عضو کمیسیون شوراهای مجلس از قرار داشتن سه طرح درباره اصلاح قانون انتخابات شوراها، مجلس و ریاست جمهوری در دستورکار این کمیسیون خبر داد.

وی در ادامه با بیان اینکه اولین جلسه اصلاح قانون شوراها نیز برگزار شده است، افزود: هفته آینده کار اصلاح انتخابات شوراهای شهر و روستا به اتمام می‌رسد.

شاید برایتان جذاب باشد:

عضو کمیسیون شوراهای مجلس در همین راستا ادامه داد: بعد از اتمام بخش مربوط به اصلاح انتخابات شوراها، بلافاصله وارد دستور کار اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری می‌شویم و چون انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به طور همزمان خواهد بود، لذا اولویت ما این دو طرح است و ظرف یک ماه فرصت داریم که این طرح از دستور کارگروه خارج شده و به کمیسیون برود.

ابوترابی در تشریح جزئیات طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا که بخش هایی از آن در کارگروه ویژه بررسی شده ، بیان داشت: در این طرح تأیید صلاحیت از نمایندگان گرفته شده و این وظیفه به عهده کمیسیون ملی انتخابات گذاشته شده است از طرفی آزمونی درباره قوانین اولیه از کاندیداها اخذ می شود که قبولی در این آزمون یکی از شروط تأیید صلاحیت آنها است و همچنین بر اساس طرح مذکور قرار شده نظارت مستمری بر عملکرد اعضای شوراهای شهر و روستا در زمان 4 سال خدمتشان وجود داشته باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی