تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 July 29
کد خبر: ۱۵۸۴۴
زیبنده بازنشستگان نیست که افراد در شرایط یکسان و در یک کشور کار و حق بیمه پرداخت کرده‌اند، اما در پرداخت حقوق بازنشستگی شاهد تبعیض باشیم.
به گزارش تلنگر؛ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس از ابزارهای نظارتی‌اش در اجبار دولت برای اجرای قانون و رفع مشکلات معیشتی بازنشستگان استفاده می‌کند.

کیومرث سرمدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، اظهارداشت: دولت باید به تکالیفش ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری عمل کند.

وی افزود: این مسئله زیبنده بازنشستگان نیست که افراد در شرایط یکسان و در یک کشور کار و حق بیمه پرداخت کرده‌اند، اما در پرداخت حقوق بازنشستگی شاهد تبعیض باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در اولویت مجلس و کمیسیون اجتماعی قرار گرفته است، گفت: باید وضعیت حقوق بازنشستگان در رده‌های مختلف همسان‌سازی شود و همه از شرایط برابر بهره ببرند.

شاید برایتان جذاب باشد:

پیگیری قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مجلس
سرمدی اضافه کرد: متاسفانه حقوق و درآمد بازنشستگان در شرایط فعلی کفاف زندگی حداقلی آنها را باتوجه به نرخ تورم موجود، نمی‌دهد و این قشر جامعه با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند.

وی تأکید کرد: بازنشستگان در گروه‌ها و رده‌های مختلف شغلی، سرمایه‌های کشور هستند و باید از تجارب و سوابق آنها در راستای پیشرفت و اعتلای کشور استفاده شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نظارت مجلس برای اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تقویت می‎‌شود، اظهارداشت: قصد داریم در راستای تکریم حقوق بازنشستگان، از ابزارهای نظارتی برای اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان استفاده کنیم، این مسئله زیر ذره‌بین نمایندگان مجلس است.

سرمدی در پایان خاطرنشان کرد: دولت توجهی به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ندارد، لذا مجلس از ابزارهای نظارتی‌اش در اجبار دولت برای اجرای قانون و رفع مشکلات معیشتی بازنشستگان استفاده می‌کند.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی