تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 02
کد خبر: ۱۵۸۶۱
بیانات مقام معظم رهبری را در خصوص برگزاری مراسم محرم فصل خطاب است.
به گزارش تلنگر؛ بیانات ارزشمند و حکیمانه رهبر معظم انقلاب در روز عید سعید قربان در خصوص برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش از اهمیت بسیاری برخوردار است. بیانات رهبری معظم انقلاب در خصوص تصمیم گیری برای برگزاری این مراسم با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا فصل الخطاب است و عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را با رعایت تمامی پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و دستورالعمل‌های اجرایی جهت حفظ سلامت مردم عزیز ایران برگزار خواهد شد.

شاید برایتان جذاب باشد:

تذکر معظم له در خصوص مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا و اجرایی شدن تصمیمات این ستاد مبنی بر برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) بسیار واضح و گویای اهمیت این مراسمات است. در خصوص برنامه‌های عزاداری سید وسالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش تابع تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا باید بود اما نباید مسئله دوگانگی تصمیم مانند مراسم دعای عرفه در این مراسم‌ها نباید تکرار شود.

برخی دشمنی‌ها و تبلیغات گسترده رسانه‌ای در خصوص برگزاری مراسمات آئینی، طبیعی است چون دشمن از هر حربه‌ای برای فشار بر ما استفاده می‌کند. مسئله مذهب و سلامت امروز مهم‌ترین هجمه دشمنان اسلام و امت اسلامی است و تلاش می‌کنند نسبت به برگزاری مراسمات مذهبی و دینی خلل ایجاد کنند و برخی‌ها هم با افراط و تفریط در برگزاری این مراسم‌ها مانند یک جریان خاص (شیعه انگلیسی) به دنبال تخریب چهره عزاداران و عزاداری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) هستند اما قطعاً این نقشه شوم آنان هم با شکست روبرو خواهد شد.

باید سعی شود تمامی ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی و درمانی در این مراسم‌ها رعایت شود و ملت بزرگ ایران اسلامی در مراسم لیالی قدر و برگزاری دعای عرفه خوش درخشیدند و این مدل موفق برگزاری مراسم‌های آئینی باید در مراسم عزاداری سید وسالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) با جدیت بیشتر و دقیق‌تر از سوی ستاد برگزاری این آئین هارعایت و برنامه ریزی شود.

بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص دهه قربان تا غدیر با عنوان دهه امامت و ولایت، و نامگذاری درست آن باید توجه داشت که  جایگاه ولایت و امامت در دین مبین اسلام یکی از مهم‌ترین ارکان حکومت اسلامی است و سعادت و تعالی جامعه و حکومت اسلامی در تبعیت از فرامین ولایت است و امروز هم نمونه آن را در نظام اسلامی به وضح می‌توان مشاهده کرد.

بیانات رهبری فصل الخطابی است برای برگزاری مراسم محرم و  همه موظف هستیم برای حفظ سلامت مردم عزیز کشورمان به تصمیمات ستاد ملی کرونا توجه و عمل کنیم و امیدواریم تا در روزهای آینده برای برگزاری این برنامه‌ها دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و ستاد اجرایی تدوین شود تا محرم امسال را با شکوه و عظمت و با توجه به رعایت این پروتکل‌ها برگزار شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی