تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 02
کد خبر: ۱۵۸۷۱
کارشناس سلامت مادران، باروری سالم و جمعیت مرکز بهداشت قم گفت: زنان باردار به دلیل تغییرات هورمونی دوران بارداری سطح ایمنی پایین‌تری نسبت به سایر افراد دارند و لذا برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، رعایت بهداشت فردی در مادران باردار چند برابر بیشتر از سایر افراد اهمیت دارد.
به گزارش تلنگر؛ مادران باردار مبتلا به کرونا درصورتی‌که در بیمارستان بستری شوند، ۵۰ درصد بیشتر از سایرین نیاز به بستری در بخش مراقبت ویژه پیدا می‌کنند.

بر همین اساس، توجه و هوشیاری مادر و اطرافیان برای رعایت نکات پیشگیری از ابتلا به کرونا و مراجعه به‌موقع در صورت بروز علایم اهمیت دارد.

توصیه مهم به مادران بارداری که خودشان و یا اطرافیانشان کاملا سالم هستند و مشکلی وجود ندارد، این است که برای مراقبت‌های بارداری قبل از مراجعه، به‌صورت تلفنی نوبت بگیرند و در هنگام مراجعه استفاده از ماسک و همراه داشتن ملحفه اختصاصی یا یک‌بار مصرف و مواد ضدعفونی دست را مورد توجه قرار دهند.

شاید برایتان جذاب باشد:

 زنان باردار باید سعی کنند در سالن انتظار فاصله ۱.۵ متر را از دیگران حفظ کنند و در هنگام استفاده از آسانسور با استفاده از یک دستمال‌کاغذی دکمه آسانسور را انتخاب کنند.

اگر فرد دیگری در آسانسور هست روبروی دیوار آسانسور و پشت به هم بایستند؛ این نکات باید در مراجعه به مراکز سونوگرافی یا آزمایشگاه هم رعایت شود.

امروزه تمام پایگاه‌های سلامت گروه مجازی برای مادران تشکیل داده‌اند و مادران می‌توانند در این گروه‌ها نگرانی‌ها و سوالات خود را با ماما در میان بگذارند یا به‌طور شخصی تصویر سونوگرافی و آزمایش را برای ماما بفرستند تا راهنمایی بگیرند.«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۱۹۰ تماس بگیرند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

 
 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی