تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 13
کد خبر: ۱۶۲۵۳
رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی،‌ نکاتی را درباره جلسه با اعضای اتاق بازرگانی مطرح کرد.
به گزارش تلنگر: دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در این یادداشت اینستاگرامی نوشت: عصر امروز ۲۲ شهریور ماه ۹۹ به همراه همکارانم در حوزه ارزی جلسه خوبی با گروهی از صادرکنندگان نمونه کشور و رئیس و تعدادی از اعضای هیأت رئیسه اتاق بازرگانی داشتیم.

در این جلسه تأکید کردم: بانک مرکزی تعامل با صادرکنندگان را در دستور کار دارد و از هرگونه همکاری با آنان در راستای بازگشت ارزهای صادراتی شان دریغ نخواهد کرد.

صادرکننده ها نقشی اساسی در مقاومت اقتصادی کشور ایفا کرده و می کنند، لذا همدلی و تلاش جمعی صادرکننده ها در کنار بانک مرکزی برای عبور از شرایط سخت کنونی کشور یک ضرورت است.
شاید برایتان جذاب باشد:
همچنین با اشا ره به تعدد وظایف بانک مرکزی در اعمال سیاست های پولی وکنترل تورم ونظارت بر بانک ها، تامین ارز کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه را اولویت اصلی بانک مرکزی دانسته و تاکید کردم نباید توجه داشته باشیم که بانک مرکزی تولیدکننده ارز نیست بلکه تلاش می کند بازار ارز را تنظیم و به اولویت بندی از نیازهای کشور در تامین ارز توجه لازم بکند.

بانک مرکزی هیچگاه بنای برخورد قضایی با صادرکنندگان واقعی و باسابقه وخوشنام کشور نداشته و حتی الامکان تعامل با آنها را دنبال می کند. بانک مرکزی مشکلات صادرکنندگان در شرایط کنونی را درک می کند و قصدی برای فشار مضاعف بر آنها ندارد.

در پایان تاکید کردم: این روزها متوسط عرضه ارز در نیما به صورت روزانه ۱۰۰ میلیون دلار بوده و تداوم این روند نشان دهنده بهبود روند بازگشت ارزهای صادراتی به کشور بر مبنای سیاست های اتخاذ شده و استقبال صادرکنندگان است.

انشالله به تدریج روند تامین ارز کالاهای وارداتی سرعت خواهد گرفت. در این جلسه همچنین صادرکنندگان مشکلات و موانع خود در بازگشت ارزهای صادراتی را مطرح و توجه بانک مرکزی در رفع آنها را خواستار شدند. قرار شد جلسات منظم هفتگی بین مسؤلین اتاق بازرگانی وهمکاران ارزی برای پیگیری مسائل و مشکلات گروه های مختلف صادراتی برگزار شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی