تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 14
کد خبر: ۱۶۲۸۳
۶۳۰ میلیون تومان تسهیلات متقاضیان صنعت فرش بافی در استان زنجان پرداخت شده است.
به گزارش تلنگر؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۶۳۰ میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات مشاغل خانگی به تولیدکنندگان و فرشبافان استان زنجان پرداخت شده است.پرداخت ۶۳۰ میلیون تومان تسهیلات به فعالان فرش بافی در زنجان

فغفوری افزود: تاکنون ۲۸ نفر جهت دریافت تسهیلات به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده اند که تسهیلات از طریق بانک‌های توسعه تعاون و رفاه به آن‌ها پرداخت شده است.

وی گفت: این تسهیلات بمنظور حمایت از تولید فرش دستباف از محل اعتبارات مشاغل خانگی با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.

شاید برایتان جذاب باشد:
این مقام مسئول در خصوص پرداخت این تسهیلات در سال گذشته گفت: در سال ۹۸، ۲۲۳ نفر از تولیدکنندگان وفرشبافان استان معرفی شدند که تسهیلات به میزان یک میلیارد و ۹۶۸ میلیون تومان پرداخت شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه با اشاره به کاهش میزان تولید فرش در استان افزود: شیوع بیماری کرونا از یکسو به دلیل شرایط حاکم بر فعالیت کارگاه‌ها و نیز تعطیلی دو ماهه کارگاه‌های فرشبافی و همچنین بسته شدن مرز‌ها که باعث کاهش میزان صادرات فرش شده بود بر کاهش میزان تولید تاثیر گذار است.

وی افزایش قیمت مواد اولیه و پایین آمدن توان تولیدکنندگان خرد فرش را از دیگر عوامل کاهش تولید فرش در استان دانست.

فغفوری گفت: در سال جاری تاکنون ۴۵ هزار مترمربع فرش دستباف تولید شده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته بالغ بر ۶۰ هزار متر مربع بوده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی