تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 15
کد خبر: ۱۶۲۹۵
آمریکا و اسرائیل در کل با برجام مخالف هستند و همین فشارها باعث شده که اعضای برجام نتوانند تعهدات خود را اجرایی کنند.
به گزارش تلنگر؛ فرانسه، آلمان و انگلیس علیرغم خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای و کاهش تعهدات ایران از برخی مفاد آن، همچنان به برجام متعهد هستند. اگر بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر پیروز شود، این احتمال وجود دارد که دولت جدید آمریکا به دنبال تعامل مجدد با ایران باشد.

پس از خروج از برجام، ایالات متحده حق قانونی ندارد که به سازوکار بازگشت سریع تحریم‌ها که در توافق پیش‌بینی شده است، متوسل شود.

شاید برایتان جذاب باشد:

اکثر نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر شکست خواهد خورد. با این حال، نظرسنجی‌ها می‌توانند گمراه‌کننده باشند؛ شرکت‌کنندگان همیشه انتخاب‌های واقعی خود را در نظرسنجی‌ها نشان نمی‌دهند و نظرسنجی‌ها همیشه قابل اعتماد نیستند.

سفر گروسی به ایران توافقی جهت ارائه مجوز به آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای برای بازرسی از دو سایت ایران را ایجاد کرد. توافق و همکاری میان ایران و آژانس به حفظ برجام منجر می‌شود و تنش‌ها را کاهش می‌دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در گزارش‌های سه ماهه خود، انطباق ایران با مفاد برجام را از زمان امضای توافق در ژانویه ۲۰۱۶ تأیید کرد. از زمان خروج آمریکا از توافق‌نامه در ماه مه ۲۰۱۸، سایر طرف‌های این توافق تلاش کردند که آن را حفظ کنند، فرآیندها و نهادها تا حدودی تغییر شکل داده شده است. ایران اظهار داشت که این توافق‌نامه تضعیف شده است ولی باز هم به آن متعهد ماند.

آمریکا و اسرائیل در کل با برجام مخالف هستند و همین فشارها باعث شده که اعضای برجام نتوانند تعهدات خود را اجرایی کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی